Топ Новини

Тільки 4% росіян оцінюють відносини з Україною як "дружні"

30 січня 2013 в 17:19

Половина росіян вважають, що потрібно орієнтуватися на співпрацю з Євросоюзом, половина впевнені, що пріоритети повинні бути на просторі колишнього СРСР.

ukr russ flag.jpg
Росіяни ставляться до України "в основному добре", але дружби немає
ZN.UA

Тільки 4% росіян оцінюють відносини з Україною як дружні. Про це свідчить соцопитування, проведеного "Левада-Центром".

На питання "як ви взагалі ставитеся зараз до України?", 10% відповіли "дуже добре", 64% - "в основному добре". При цьому 16% відповіли, що ставляться до України "в основному погано", 2% - "дуже погано". Важко визначитися з відповіддю 9%.

У той же час, лише 4% оцінюють нинішні відносини між Росією і Україною як дружні, 12% назвали відносини між країнами хорошими, добросусідськими, 34% - нормальними, спокійними. При цьому 34% опитаних вважають, що відносини між Україною і РФ прохолодні, 9% - напружені, 1% - ворожі. Вагалися з відповіддю - 6%.

Окрім того, 13% респондентів вважають, що відносини Росії з Україною повинні бути такими ж, як з іншими державами – із закритими кордонами, візами, митницями. 64% відповіли, що Росія і Україна мають бути незалежними, але дружніми державами - з відкритими кордонами, без віз і митниць. 18% вважають, що Росія і Україна повинні об'єднатися в одну державу. 6% завагалися з відповіддю.

Відповідаючи на питання, на співпрацю з якими країнами Росії насамперед слід орієнтуватися у своїй зовнішній політиці, 18% респондентів вказали США; 48% - Західну Європу (Німеччина, Франція, Великобританія); 22% - Японія; 30% - Індія і Китай, 46% - Україна, Білорусь, Казахстан, інші країни СНД; 10% - Куба, Венесуела, Іран, Північна Корея; 16% завагалися з відповіддю.

Опитування проводилося 18-21 січня 2013 року за репрезентативною вибіркою всеросійської міського і сільського населення серед 1596 людей у віці 18 років і старше в 130 населених пунктах 45 регіонів. Розподіл відповідей наводиться у відсотках від загального числа опитаних разом з даними попередніх опитувань. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%.

Читайте також:

Більшість росіян тужать за Радянським Союзом

Надійним партнером Україну вважають тільки 17% росіян

Понад 40% росіян у розпаді СРСР звинувачують винятково Горбачова

Кожен третій росіянин вважає, що Сонце обертається навколо Землі

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...