Терористи і екстремісти в Африці можуть стати прямою загрозою для Європи, побоюються в НАТО

18 січня 2013 в 22:40

На думку генерального секретаря НАТО, події в Алжирі "додають нові елементи до картині регіону, який останнім часом проходить дуже небезпечний етап еволюції".

Террористы и экстремисты в Африке
Терористи і екстремісти в Африці можуть стати прямою загрозою для Європи,

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен дав високу оцінку оперативній реакції Франції та інших країн Північноатлантичного альянсу на події в Алжирі.

"Терористичні і екстремістські угрупування, злочинні організації, які ставлять за мету захоплення заручників у регіоні, очевидно, можуть стати прямою загрозою для Європи, якщо їх не зупинити", - заявив він в інтерв'ю, опублікованому 18 січня в данській газеті "Політікен".

"Ми не можемо дозволити, щоб Малі стала живильним середовищем для міжнародного тероризму", - підкреслив колишній данський прем'єр.

На думку генерального секретаря НАТО, події в Алжирі "додають нові елементи до картині регіону, який останнім часом проходить дуже небезпечний етап еволюції".

"Я радий, що Франція оперативно відреагувала, що Данія та інші країни-учасниці НАТО допомогли Франції, - сказав Андерс Фог Расмуссен. - Ми повинні пам'ятати, що згідно з рішенням ООН, сили стабілізації ситуації в Малі повинні перебувати під управлінням африканців. Тому в НАТО не може бути ролі в цій країні. Однак я вважаю важливим, що окремі члени НАТО втручаються, щоб перешкодити терористам узяти верх і щоб відкрити шлях у країну африканським силам".

Нагадаємо, в контртерористичній операції в Малі задіяно понад 1,4 тис французьких солдатів, число яких має збільшитися до 2,5 тис. До 26 січня понад 3 тис військовослужбовців збройних сил західноафриканських країн у рамках Африканської міжнародної місії з підтримки Малі повинні мають бути розгорнуті на її території.

Конфлікт у Малі вибухнув навесні 2012 року, коли група військових підняла збройний заколот у Бамако. Путчем скористалися туареги і збройні угрупування ісламістів, які діють на півночі країни. Вони швидко взяли під контроль і продовжують утримувати обширну територію з центром у Тімбукту. В даний час владі в Бамако протистоять бойовики екстремістського альянсу, в який входять угрупування "Ансар ад- дін" ("Захисники релігії") і "Аль-Каїда в країнах ісламського Магріба", а також "Рух за єдність і джихад в Західній Африці.

Читайте також:

Алжирські ВПС атакували караван ісламістів з іноземними заручниками, знищивши практично всіх

Країни Євросоюзу можуть направити війська в Малі

Захоплення заручників в Алжирі: "Аль-Каїда" висунула ультиматум Франції

Франція початку наземну операцію в Малі

За матеріалами: ІТАР-ТАСС
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...