Температура на Землі досягне піку вже до 2100 року

12 березня 2013 в 11:43

За прогнозами вчених, менш ніж через 90 років на Землі очікується рекорд спеки з часів льодовикового періоду.

Земля, климат
XX століття стало унікальним періодом в історії клімату

Американські вчені заново оцінили темпи і масштаби глобального потепління. З'ясувалося, що вже до 2100 року планета нагріється сильніше, ніж за весь час, що на ній живе людина.

Шон Маркотт з Університету Орегона і його колеги створили унікальну модель зміни клімату у світі за останні 11 300 років. Вони прийшли до висновку, що температура на Землі останнім часом зростає рекордно швидко.

Навіть дані про температуру за останні 1500 років дозволяють припустити, що нещодавнє потепління є безпрецедентним, пише журнал Science.

Очікується, що з урахуванням прогнозів викидів парникових газів до 2100 року температура на Землі перевищить пікові значення з часу закінчення льодовикового періоду.

Дані для реконструкції вчені взяли з досліджень своїх колег і різних спостережень. Всього було проаналізовано 73 роботи, причому, вибірка була дуже широкою - від проб з дна озер і морів до аналізу кернів (циліндричних проб крижаної породи) з Антарктики і Гренландії, вмісту магнію або кальцію в панцирі різних мікроскопічних істот або, наприклад, вимірів довжини органічних частинок в осадових породах. Глибина всіх спостережень становить мінімум 6500 років.

Дослідники встановили, що після закінчення льодовикового періоду, в період голоцену (близько 10-5 тис. років тому), температура на Землі почала зростати. Потім трохи похолодало, до кінця періоду - на 0,7 градуса за Цельсієм.

Пік зростання температур також спостерігався у Середні століття (950-1100 роки), а потім його змінило різке похолодання.

Мінімальні температури спостерігалися у 1450-1850-ті роки. 200 років тому сталася міні-версія Льодовикового періоду. У Північній Атлантиці температура знизилася на 2 градуси за Цельсієм.

Однак XX століття стало унікальним періодом в історії клімату на Землі. На початку століття середні температури були одними з найнижчих за всю історію людства, а до кінця століття вони зросли до найвищих.

Повідомляється, що поточні глобальні температури за останнє десятиліття ще не перевищили пікових значень за час після льодовикового періоду, але вони вже на 75% вищі, ніж у період голоцену.

Читайте також:

Унікальний льодовик в Аргентині обвалився на очах у туристів (ВІДЕО)

Greenpeace назвав 14 проектів, які вже через 7 років приведуть світ до катастрофи

За останні 25 років зимова температура в Україні підвищилася на 2 градуси

Взгляд
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...