"Талібан" оголосив про початок весняного настання в Афганістані

27 квітня 2013 в 16:27

З настанням весни, коли в горах сходить сніг, таліби активизуют дії для "видворення з Афганістану агресорів".

Талибан, Афганистан
Таліби готують черговий етап "бойового настання"

Радикальний рух "Талібан" у суботу, 27 квітня, оголосив про початок нового весняного наступу проти військ міжнародної коаліції в Афганістані.

Як говориться в офіційній заяві талібів, в цьому році "наступ буде мати бойовий характер із застосуванням спеціальної військової тактики з метою знищення іноземних загарбників".

"Вона буде включати в себе проникнення всередину баз супротивника на систематичній і скоординованій основі", - наголошується в документі, розміщеному на порталі талібів.

Цілями "Талібану" стануть міжнародні авіабази і резиденції іноземних дипломатів.

У прес-реліз також міститься заклик до афганців не співпрацювати з "маріонетковим" урядом президента Хаміда Карзая, а до молоді - не служити в поліції і в збройних силах. В іншому випадку "Талібан" не гарантує їх безпеки.

Зазначимо, що щорічно з настанням весни таліби оголошують черговий наступ на війська міжнародної коаліції, визначаючи свої основні тактичні цілі для досягнення стратегічної мети - "видворення з Афганістану агресорів".

Активізація військових дій "Талібану" починається в квітні або травні - після того, як у горах сходить сніг, що дозволяє бойовикам використовувати місцевість у своїх цілях.

Влада Афганістану відреагувала на войовничу риторику зі скепсисом.

"Талібан просто не здатний вести відкриті бойові дії. Тому вони вдаються до такого активного мінування доріг і нападів смертників, що призводить до загибелі мирних афганців", - сказав представник міністерства оборони середньоазіатської країни Давлат Вазірі.

Втім, на думку аналітиків, таліби деякою мірою справляються із заявленими завданнями, зокрема, зі знищенням керівників силових відомств і високопосадовців. З початку нинішнього року кількість проведених ними терактів і підривів збільшилася на 40%.

Читайте також:

Хамід Карзай закрив небо Афганістану для авіації НАТО

Лідер "Талібану" заборонив підлеглим викрадати людей з метою отримання викупу

Відео з афганської війни в стилі Call of Duty прославило американського солдата

США фактично визнали талібів легальною силою

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...