Світові військові витрати у 2012 році скоротилися, в Україні - зросли

Поділитися
Світові військові витрати у 2012 році скоротилися, в Україні - зросли Світові військові витрати вперше за останні 14 років скоротилися на 0,5% © РИА Новости
На Заході урізають військові бюджети, на Сході - нарощують. У країнах Східної Європи витрати на "оборонку" зросли на 15,3%.

Загальносвітові військові витрати у 2012 році склали 1,75 трильйона доларів, скоротившись порівняно з 2011-м на 0,5%, йдеться в опублікованій 15 квітня доповіді Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI).

За даними SIPRI, значні скорочення витрат на озброєння були зафіксовані у США, країнах Західної Європи, Канаді, Австралії і Японії. При цьому зріс військовий бюджет Китаю і країн Східної Європи, зокрема, України і Росії.

Як мовиться в прес-релізі доповіді, в минулому році Україна і Росія у цілому збільшили витрати на "оборонку" на 24%. Військові витрати Росії зросли значно - на 16%, або 12,3 млрд доларів.

Загалом військові витрати в країнах Східної Європи зросли на 15,3%.

Також збільшилися витрати в країнах Азії. Значне підвищення витрат було відзначено у В'єтнамі, якого спонукає до великих закупівель напруженість у відносинах з Китаєм, і в Індонезії. Витрати в Індії знизилися на 2,8%. Сам Китай, який посів за видатками друге місце в рейтингу, показав зростання в 7,8%.

Військові витрати на Близькому Сході зросли на 8,4%. Найбільший відсоток збільшення військових витрат по всьому світу в 2012 році продемонстрував Оман (51%). Саудівська Аравія також збільшила витрати на 12%. Дані щодо Ірану, Катару, Сирії і ОЭА дослідникам невідомі.

У Латинській Америці військові витрати зросли на 4,2%. Найбільше зростання показав Парагвай (43%) і Венесуела (42%).

У той же час частка США світових військових видатків вперше після розпаду СРСР опустилася нижче 40% (у 2012 Вашингтон урізав витрати на 6%), хоча Штати продовжують лідирувати в рейтингу. За даними SIPRI, спільно всі країни-члени НАТО в 2012-му витратили на військові потреби трильйон доларів.

"Все вказує на те, що військові витрати у світі, швидше за все, продовжать падати протягом наступних двох-трьох років, принаймні, поки НАТО не завершить виведення військ з Афганістану у кінці 2014 року. При цьому витрати регіонів, що розвиваються, ймовірно, продовжать рости", - прогнозує фахівець SIPRI Сем Перло-Фріман.

Лідери з військових витрат - 2012:

1. США - 682 млрд доларів
2. Китай - 166 млрд доларів (за оцінками SIPRI)
3. Росія - 90,7 млрд доларів
4. Великобританія - 60,8 млрд доларів
5. Японія - 59,3 млрд доларів
6. Франція - 58,9 млрд доларів
7. Саудівська Аравія - 56,7 млрд доларів
8. Індія - 46,1 млрд доларів
9. Німеччина - 45,8 млрд доларів (за оцінками SIPRI)
10. Італія - 34 млрд доларів (за оцінками SIPRI)
11. Бразилія - 33,1 млрд доларів
12. Південна Корея - 31,7 млрд доларів
13. Австралія - 26,2 млрд доларів
14. Канада - 22,5 млрд доларів (за оцінками SIPRI)
15. Туреччина - 18,5 млрд доларів (за оцінками SIPRI)

У SIPRI відзначили, що під військовими витратами маються на увазі державні витрати на військові сили та поточні заходи, у тому числі заробітну плату, виплату допомоги, закупівлі зброї і устаткування, військове будівництво, наукові дослідження і розробки, адміністративні витрати тощо. !zn

Читайте також:

Китай вперше за 20 років увійшов до п'ятірки найбільших експортерів зброї

Найчастіше на експорт Україна продає стару радянську зброю. В Африку

Війна в Іраку обійшлася США у два трильйони доларів

Світову корупцію в "оборонці" оцінили в 20 млрд дол., Україна - у групі з високим рівнем ризику

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі