Безпілотник Росії з ядерною бомбою лякає світ – Washington Post

Поділитися
Безпілотник Росії з ядерною бомбою лякає світ – Washington Post В світі немає жодного договору, який не дозволяв би будувати ядерні безпілотники. Ілюстрація © Twitter/Espresso.tv
Нова російська розробка повертає світ в еру "ядерного страху".

З перших днів атомної ери ядерна зброя була розроблена для знищення двох типів цілей: військових і цивільних, які у свою чергу включають міста і виробничі об'єкти.

Єдиний раз, коли така зброя була застосована стався в часи Другої світової війни, коли США скинули бомби на японські міста Хіросіма і Нагасакі. В часи Холодної війни між США і СРСР більшість стратегічних ядерних боєголовок були націлені на військові цілі і називалися "контрсилою". Лише деякі з них були скеровані проти міст.

Але факт існування міських цілей вкоренився в громадській свідомості і підживлював концепцію про взаємознищення, яка стримувала дві супердержави. Атомна бомба як інструмент знищення цілих міст завжди надихала терор. На щастя, впродовж двох останніх десятиліть величезні запаси ядерної зброї були скорочені.

"Навіщо комусь хотіти повернутися в ті части ядерного страху? Таке питання постало через викриття інформації про те, що Росія розробляє підводний безполотник, який здатен нести ядерні ракети", - про це сьогодні пише Washington Post в редакційній статті.

Видання нагадує, що про існування такої розробки стало відомо після витоку в пресі сторінок доповіді одного з військових начальників Росії під час зустрічі з президентом Володимиром Путіним в Сочі. В Кремлі згодом сказали, що відео з даними про "Морську багатофункціональну систему Статус-6" не повинно було потрапити в ефір. І відео негайно видалили. Однак інформація про існування такої зброї поширилася.

Росія, схоже, створює тактичну ядерну зброю, яку можна доставляти у гавань непомітно і підривати у воді, таким чином завдаючи супернику удару як за допомогою самого ядерного вибуху, так і завдяки велетенській хвилі, яка посилить руйнівний ефект. Це дозволить знищувати військові цілі, такі як морські бази, а також міста і індустріальні об'єкти на узбережжі. На сьогодні у світі не існує жодних міжнародних угод, які б не дозволяли створювати і нарощувати арсенал такого озброєння.

Російські ядерні безпілотники можуть бути відображенням бажання Володимира Путіна протистояти системі ПРО США за допомогою асиметричного озброєння. Якщо так, тоді це дуже небезпечний вибір. Загроза ядерного удару розшириться. Але в Москві навряд чи будуть довго сперечатися щодо доцільності використання такої зброї, оскільки державні ЗМІ і політична еліта підконтрольні Путіну, в той час як він продовжує розв'язувати все нові військові авантюри.

Раніше політолог і колишній чиновник Білого дому Ед Роджерс писав на сторінках Washington Post, що США варто думати, що робити в разі ядерного удару Кремля в Сирії. У всякому разі, думки про те, що Путін здатен вирішити, ніби він безкарно може претендувати на Україну, країни Балтії і взагалі робити все, що він хоче і де захоче, вже у сучасному світі не здаються такими божевільними. Навіть якщо вірогідність застосування ядерної зброї Росією невелика, нинішньому і майбутньому Білому дому варто звикати до думки, що не більше не щось абсолютно неймовірне.

Тим часом, США провели заключне випробування нової ядерної бомби. Дане випробування пройшло 20 жовтня на полігоні Тонопа в штаті Невада з використанням винищувача-бомбардувальника F-15E.

Як сказали в НУЯБ, системи скинутої з літака ядерної бомби продемонстрували штатну роботу "в умовах керованого польоту, близьких до реальності". Згідно з попередніми висновками, ніяких збоїв під час випробування не було, телеметрична інформація була зібрана, як планувалося, були також зроблені необхідні відеозапису.

На початку жовтня Держдепартамент США за результатами обміну даними між Вашингтоном і Москвою про чисельність стратегічних наступальних озброєнь повідомив, що Сполучені Штати станом на 1 вересня 2015 року мали 762 розгорнутими міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР), балістичними ракетами на підводних човнах (БРПЧ) і важкими бомбардувальниками (ТБ). Кількість таких же озброєнь у Росії становило 526.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі