США відправили есмінець до штучних островів КНР у Південно-Китайському морі

Доповнено
Поділитися
США відправили есмінець до штучних островів КНР у Південно-Китайському морі USS Lassen повинен наблизитися на відстань 12 морських миль до штучних островів Китаю
USS Lassen у супроводі патрульних літаків буде кілька годин перебувати в безпосередній близькості від китайських штучних островів.

У понеділок, 26 жовтня, США відправили ракетний ескадрений міноносець USS Lassen, який повинен наблизитися на відстань 12 морських миль до штучних островів КНР в Південно-Китайському морі, передає агентство Reuters.

USS Lassen відправиться в акваторію між рифами Субі та Мішіф архіпелагу Спратлі. Дані рифи були практично повністю занурені у воду до 2014 року, коли Китай почав масштабні роботи по нарощуванню берегової лінії за допомогою днопоглиблювальних судів і перетворенню цих рифів у острова.

Повідомляється, що есмінець США буде кілька годин перебувати в безпосередній близькості від штучних островів Китаю. Швидше за все, USS Lassen буде йти в супроводі патрульних літаків P-8A та P-3.

У свою чергу, представник китайського посольства у Вашингтоні у зв'язку з відправкою есмінця США заявив, що Сполученим Штатам варто утриматися від провокаційних дій і належить зберігати регіональний мир і стабільність.

Незважаючи на протест Китаю, есмінець USS Lassen почав патрулювання акваторії Південно-Китайського моря в 12 морських милях від китайських штучних островів в архіпелазі Спратлі.

"Операція почалася. Вона буде завершена протягом декількох годин", - передає агентство слова свого анонімного джерела.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

На архіпелаг Спратлі (кит. Наньша - ред.), крім Китаю, претендують Бруней, В'єтнам, Малайзія, Тайвань і Філіппіни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі