Топ Новини

США урізали проект ЄвроПРО через брак грошей

16 березня 2013 в 11:15

Відмова США від розміщення протиракет у Європі відкриває нові можливості для переговорів з Росією про роззброєння, оскільки Москва категорично заперечує проти створення системи ПРО в Європі, вбачаючи в ній загрозу для власної безпеки.

Пентагон
Пентагон

США оголосили про відмову від ключового елементу запланованої системи протиракетної оборони (ПРО) в Європі, що викликає рішуче неприйняття у Росії. Вашингтон не буде розміщувати на території Польщі і, можливо, Румунії протиракети, оголосив у п'ятницю, 15 березня, міністр оборони США Чак Хейгл.

Глава Пентагону пояснив це рішення труднощами в справі реалізації проекту ПРО, а також браком грошей. Він зазначив, що наразі набагато важливіше зосередити увагу на запобіганні загрози з боку Північної Кореї. У зв'язку з погрозами КНДР розв'язати другу корейську війну США до кінця 2017 року розмістять на Алясці ще 14 протиракет - на додаток до 24-х, вже наявних на Алясці, а також ще чотири - в Каліфорнії. Це вимагає додаткових витрат у розмірі майже одного мільярда доларів, пояснив американський міністр оборони.

Чак Хейгл відзначив, що частину коштів планується залучити за рахунок реструктуризації програми ПРО в Європі, а саме - за рахунок відмови від четвертої фази впровадження цієї системи. Мова йде про заплановане розгортання протиракет у Польщі і, можливо, Румунії.

Як зазначив глава Пентагону, відмовитися від цієї четвертої фази дозволяє посилення протиракетної системи на території США. Він підкреслив, що запланована реструктуризація не буде мати негативних наслідків для захисту Європи: всі перші три фази, включаючи розгортання в Польщі і Румунії радарів для захисту всієї європейської території НАТО, будуть завершені в призначений термін до кінця 2018 року. Плани США щодо ПРО в Європі "залишаються залізними", запевнив Хейгл.

Відмова США від розміщення протиракет у Європі відкриває нові можливості для переговорів з Росією про роззброєння, оскільки Москва категорично заперечує проти створення системи ПРО в Європі, вбачаючи в ній загрозу для власної безпеки. Водночас рішення Вашингтона може викликати занепокоєння європейських союзників США, особливо, у Польщі та Румунії, які вбачають у планах ПРО гарантію прихильності Вашингтона своїм зобов'язанням щодо захисту Європи.

Читайте також:

США посилять свою систему через загрози з боку КНДР

США планують розгорнути систему ПРО в Польщі в 2018 році

Коморовський запропонував законодавчо закріпити створення польської ПРО

Росія до 2018 року створить нову міжконтинентальну ракету для подолання системи ПРО потенційного супротивника

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...