США півстоліття потому відновлюють дипломатичні відносини з Кубою

Відео
Поділитися
США півстоліття потому відновлюють дипломатичні відносини з Кубою Обама відновлює відносини з Кубою © en.wikipedia.org/wiki/Barack_Obama
Обама також попросить Конгрес зняти торгове ембарго з Куби.

Президент США Барак Обама в телезверненні оголосив про початок відновлення дипломатичних відносин між США та Кубою.

"Ці 50 років показали, що ізоляція не спрацювала. Тепер настав час для нового підходу", - зазначив Обама.

Він повідомив, що попросив держсекретаря США Джона Керрі почати переговори з кубинською владою про відновлення дипломатичних відносин. США, за його словами, скоро знову відкриють своє посольство в кубинській столиці Гавані.

США також значно послаблять обмеження на торгівлю і транспорт з Кубою. Обама заявив, що попросить Конгрес зняти ембарго.

"Я не вірю, що ми може продовжувати те ж саме протягом 5 десятиліть, і очікувати іншого результату", - сказав Обама про Кубинське ембарго.

Ослаблення торкнуться і можливості відвідин Куби. Але для широкого туризму двері поки ще не відкриті.

Обама не вважає, що анонсовані зміни "принесуть за ніч зміни в кубинське суспільство". Але, за словами президента США, кращими носіями американських цінностей є самі громадяни Америки і відкритість може сприяти змінам у Кубі.

Паралельно з Обамою перед громадянами своєї країни виступив кубинський лідер Рауль Кастро. Він також заявив, що Куба і США відновлять дипломатичні відносини.

Американці і кубинці вели секретні переговори 18 місяців, повідомляє Washington Post.

Це призвело до серії одночасних випусків ув'язнених. Влада Куби звільнила громадянина США Алана Гросса, який був заарештований п'ять років тому, а американська влада відпустила трьох кубинців, засуджених до термінів в американській в'язниці за шпигунство.

У вівторок Обама і Кастро зацементували угоди в телефонній розмові тривалістю в годину, повідомляє Reuters. Це був перший прямий контакт між лідерами двох країн за 5 десятиліть.

Дипломатичні відносини між Гаваною і Вашингтоном були розірвані в 1961 році після Кубинської революції 1959 року, яка привела старшого брата Рауля Кастро Фіделя Кастро до влади. У відповідь на націоналізацію американських компаній в Кубі, США ввели торгове ембарго проти Куби, а також обмежили можливість американським громадянам відвідувати Кубу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі