Сполучені Штати виступили проти Китаю в територіальній суперечці з Японією

19 січня 2013 в 10:49

Сполучені Штати в кінцевому підсумку визначилися зі своєю позицією з проблеми островів Сенкаку-Дяоюйтай і підтримують у цьому питанні Токіо.

США поддержали Японию в споре с Китаем
США підтримали Японію в суперечці з Китаєм

Сполучені Штати визначилися зі своєю позицією з проблеми островів Дяойюдао (японське назва - Сенкаку) в Східно-Китайському морі, територіальну приналежність яких оскаржують Японія і Китай. "Ми виступаємо проти будь-яких односторонніх дій, метою яких є підрив японського управління (островами)", - заявила держсекретар США Хілларі Клінтон на спільній з міністром закордонних справ Японії Фуміо Кисидой прес-конференції у Вашингтоні.

Раніше США дистанціювалися від підтримки будь-якої зі сторін у територіальній суперечці, обмежуючись лише заявами про пріоритет мирного врегулювання.

Клінтон, утім, зазначила: "Ми б хотіли, щоб Китай і Японія вирішили цю проблему мирним шляхом за допомогою діалогу... Ми б не хотіли бачити будь-яких дій з чиєї-небудь сторони, які приведуть до нагнітання напруженості або стануть результатом помилкових оцінок, що підірве мир, безпеку і економічний розвиток у регіоні".

Кисида зі свого боку відзначив важливість для Японії стабільних відносин з Китаєм, однак підкреслив, що острови є японською територією. Він підкреслив, що Японія "має намір спокійно відповідати (на китайські домагання), щоб не провокувати Китай".

Офіційний представник МЗС КНР Хун Лей напередодні котре заявив про прагнення Китаю вирішити проблему спірних островів з Японією шляхом переговорів.

При цьому в Японії до переговорів навіть не готуються. На минулому тижні на прес-конференції в Токіо Сіндзо Абе заявив: "Що стосується островів Сенкаку, то я не змінив своєї позиції щодо готовності рішуче захищати їх і прилеглий до них морський простір. Переговори з цієї проблемі неможливі".

Відмова Японії від переговорів з китайською стороною щодо спірних островах Дяоюйдао означає, що Китай повинен готуватися до війни, заявив напередодні відомий китайський експерт з військових питань генерал Ло Юань. "Якщо дійде до бійки - ми не боїмося, ми тільки попереджаємо Японію: не варто перетворювати вигідні для обох країн китайсько-японські відносини в відносини на поле кровопролитних битв", - сказав він.

Читайте також:

Китай і Японія провели секретні переговори щодо спірних островів

Японія не піде на компроміс з Китаєм у питанні спірних островів

Флот Японії захистив спірні острови в морському бою водяними гарматами

Японські активісти підняли державний прапор на острові, який Китай вважає своїм

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...