Топ Новини

Скандал у Німеччині: Міністра освіти можуть позбавити наукового ступеня через плагіат

23 січня 2013 в 17:48

У ФРН почалося справжнє полювання на плагіаторів. Тепер вже університет Дюссельдорфа почав процедуру анулювання наукового ступеня міністра освіти Німеччини Аннетте Шаван. Скандал може суттєво зашкодити її соратнику по партії Ангелі Меркель на майбутніх парламентських виборах восени.

Дюссельдорфський університет збирається провести повне розслідування підозр щодо плагіату в дисертації міністра освіти ФРН Аннетте Шаван. Таке рішення ухвалила вчена рада на своєму засіданні. Наступне засідання ради в справі заплановано на початок лютого.

Раніше комісія університету з присудження наукових ступенів вже провела попередню перевірку підозри на наявність запозичень у дисертації, яку Шаван захистила ще в далекому 1980-му році.

За минулі роки змістом цієї роботи, присвяченої вивченню процесів формування совісті особистості, особливо ніхто не цікавився. Втім, після гучного скандалу з плагіатом навколо колишнього міністра оборони Карла Теодора фон Гуттенберга, який завершився його відставкою з посади, в Німеччині почалося справжнє полювання на плагіаторів. У поле зору потрапила і робота Аннетт Шаван, яку теж запідозрили в нечесних запозиченнях. Зокрема, підозри стосуються 60 сторінок її дисертації, де можуть бути неправильно оформлені використані нею цитати.

Сама Аннетте Шаван минулого категорично відкидає звинувачення в нечесному використання і відтворення частин своєї дисертації. "В процесі роботи над дисертацією я ніколи не робила спроб ввести когось в оману", - заявила вона в одному з інтерв'ю газеті Rheіnіsche Post. На її підтримку виступила навіть канцлер ФРН Ангеля Меркель - її партійна соратниця з Християнсько-демократичного союзу.

У той же час в німецькому науковому середовищі думки розділилися. Так, Німецька наукова рада, Організація Макса Планка і ряд інших впливових організацій з світу науки виступили зі спільною критикою Дюссельдорфського університету в тому, що стосується процесу перевірки праці Шаван на наявність запозичень. На їх думку, комісія Дюссельдорфського університету не дотримувалася необхідних наукових стандартів. Голова Німецької наукової ради Вольфганг Марквардт заявив про "однобоку оцінку".

Опозиція тим часом вже закликала міністра освіти піти у відставку. Сама Шаван, тінь скандалу з якої тягнеться з травня минулого року, раніше заявляла, що не збирається йти з посади. Як відомо, Аннетте Шаван свого часу одна з перших виступила із засудженням фон Гуттенберга за плагіат, назвавши це "ганебним".

Тепер, на думку оглядачів, скандал, пов'язаний з плагіатом, може значно зашкодити християнським демократам на майбутніх парламентських виборах, які відбудуться в Німеччині восени цього року.

Читайте також:

Журналістське розслідування: Книга Януковича - плагіат

Автор англійського перекладу книги Януковича взяв провину за плагіат на себе

Герман: Президента оббрехали, сказавши, що його книга - плагіат

Іноземна преса висміяла Богатирьову за плагіат промови Джобса

Румунська колега Табачника подав у відставку після звинувачень у плагіаті

Президент Угорщини йде у відставку через звинувачення в плагіаті

 

 

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...