Топ Новини

Сирійська опозиція відкрила своє перше посольство за кордоном

27 березня 2013 в 17:26

Ліга арабських держав формально відмовилася вважати Башара Асада президентом Сирії. Катар віддав сирійській опозиції посольство, що раніше належало офіційному Дамаску.

Сирийская оппозиция, посольство в Катаре
На саміті ЛАД сирійській опозиції надали місце влади Сирії в цій організації
Фото з ​​сайту Благодійного фонду ім.С.Русовой

Сирійська опозиційна коаліція, яку Ліга арабських держав (ЛАД) визнала єдиним законним представником народу Сирії, відкрила в Катарі своє перше іноземне посольство.

Урочиста церемонія відкриття відбулася у катарській столиці Досі, де на день раніше проходив саміт ЛАД. У ній взяли участь не тільки сирійські і катарські представники, але і посли з багатьох арабських і західних країн.

Під національні гімни Катару і Сирії над будівлею посольства був піднятий новий сирійський прапор із зеленою верхньою смугою і трьома червоними зірками замість старого, на якому верхня смуга була червоною, а зірки зеленими, причому тільки дві.

Стрічку на вході в будівлю перерізали міністр закордонних справ Катару Халід аль-Атія і глава сирійської коаліції Муаз аль-Хатіб.

Зазначимо, що влада Катару передала в розпорядження "перехідного уряду" сирійської опозиції приміщення посольства, в якому раніше були представники офіційного Дамаску. Що сталося з колишнім персоналом дипломатичної місії, не повідомляється.

26 березня на саміті ЛАД в Досі сирійській опозиції було надано місце влади Сирії в цій організації. Ліга прийняла рішення визнати Сирійську національну коаліцію єдиним законним представником сирійського народу.

Таким чином, арабські держави формально відмовилися вважати Башара Асада президентом Сирії, а його режим - законною владою.

Російське керівництво, що послідовно захищає Асада на міжнародній арені, виступило з різкою критикою цього рішення. Москву підтримав Тегеран, який назвав це рішення "відкриттям небезпечного прецеденту".

Катар і переважна більшість інших арабських країн у сирійському конфлікті підтримують повстанців-сунітів. Нейтралітет у цій війні намагаються зберегти лише Ліван і Ірак, де, як і в Сирії, у владі перебувають шиїти, але значна частина населення сповідує суннітську версію ісламу.

Читайте також:

Сили НАТО готові повторити в Сирії лівійський сценарій

Перехідний уряд повстанців Сирії очолив менеджер зі США

Ізраїльська розвідка констатувала розпад Сирії

Франція і Великобританія почнуть озброювати сирійських повстанців навіть без схвалення ЄС

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...