Швейцарці проводять референдум про обмеження зарплат топ-менеджерів

Поділитися
Швейцарці проводять референдум про обмеження зарплат топ-менеджерів Опитування громадської думки обіцяють успіх пропозицією Миндера © heute.de
Практика величезних грошових виплат керівникам банків і компаній викликає обурення серед громадян.

Загальнонаціональний референдум проходить 3 березня у Швейцарії: громадяни країни вирішують, чи потрібно встановити "стелю" для зарплат і бонусів топ-менеджерів компаній.

Ініціатива під назвою "Проти шахрайства, наживи і нетрудових доходів" була розроблена швейцарським підприємцем і політиком Томасом Миндером. У 2006 році він заручився підтримкою 100 тисяч людей для того, щоб, згідно із законом, винести це питання на всенародне обговорення.

Якщо швейцарці схвалять ініціативу Міндера, акціонери компаній отримають повноваження визначати розміри зарплати і бонусів керівників вищої ланки.

Правда, мова йде лише про ті компанії, чиї акції торгуються на біржі. На думку прихильників "Ініціативи Миндера", саме вони і виплачують собі самі великі винагороди за підсумками року замість того, щоб збільшувати резервний фонд компанії або розмір виплати акціонерам.

Як приклад такої практики наводяться суми бонусів, які за підсумками 2012 року отримали генеральний директор компанії-виробника шоколаду Lindt & Sprüngli Ернст Таннер - 10,6 млн доларів, глава найбільшого світового виробника продуктів Nestle Пол Бюльке (12 млн) або головний виконавчий директор фармацевтичної компанії Hoffmann - La Roche Северин Шван - 13,3 млн доларів.

Супротивники ініціативи, у тому числі впливовий Союз швейцарської економіки Economiesuisse, говорять про те, що визначення "стелі" зарплат і бонусів призведе до відтоку з країни висококласних топ-менеджерів, а також змусить керівництво міжнародних компаній двічі подумати, перш ніж відкривати свої штаб-квартири в Швейцарії.

Опитування громадської думки обіцяють успіх пропозиції Міндера, безпартійного члена швейцарського парламенту. За 10 днів до плебісциту 64% громадян Конфедерації були готові обмежити топ-менеджерів в їх праві виписувати собі в кінці року мільйонні чеки.

Зазначимо, що Швейцарія - держава, яка проводить найбільше референдумів у світі. З 1848 року в країні відбулося понад 500 загальнонаціональних плебісцитів. !zn

Читайте також:

Найбагатша людина Франції отримала відмову в громадянстві Бельгії

Швейцарська преса титуловала сина Януковича "вугільним королем у Женеві"

Forbes склав список 10 найбільших фінансових аферистів світу

Швейцарії поставили "податковий" ультиматум

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі