Шульцу доведеться відродити лівий популізм для перемоги над Меркель - FT

Поділитися
Шульцу доведеться відродити лівий популізм для перемоги над Меркель - FT Шульц може перемогти за допомогою популізму. © business.ua
Оглядач радить Шульцу зіграти на конфронтації з Трампом.

Опитування свідчать, що німецька лівоцентрична СДПН зараз не відстає від правлячої ХДС. Однак, дослідження газети Tagesspiegel свідчить, що 55,8% німців вважають популярність соціал-демократів тимчасовою, і обрання Мартіна Шульца новим лідером партії не допоможе це виправити.

СДПН потрібна переконлива перемога на парламентських виборах у вересні, щоб уникнути необхідності формувати коаліцію разом з ХДС чи радикальними "лівими" з партії Die Linke.

Про це на сторінках Financial Times пише оглядач Славомир Сєраковський, додаючи, що останні будуть поганим партнером для соціал-демократів, зважаючи на їхню любов до Росії, ворожість до ЄС і пацифізм. Тим часом, чергова "широка коаліція" з ХДС буде катастрофічною для німецької демократії. Тому що замість того, щоб обирати між "лівими" і "правими" виборці будуть змушені обирати між істеблішментом і популістами.

Оглядач зауважує, що "ліві" сили на Заході переживають кризу, тому що вони стали елітарними, а не народними, центристськими, а не соціал-демократичними, ліберальними і космополітичними замість того, щоб бути націоналістичними.

"Тому якщо Шульц хоче добитися прориву, йому доведеться відродити лівий популізм", - йдеться в статті.

Теоретично, Шульц втілює все, що популісти ненавидять: єврофедералізм і зарозумілість брюссельських еліт. Але, як не парадоксально, у нього є те, що дозволить йому відібрати популізм як інструмент у "правих". Він - вихідець з народу. Шульц народився у великій сім'ї полісмена з маленького містечка. Він самоучка без диплому і, як більшість "правих" популістів, не знає сорому.

В той час, як так званий "Ефект Шульца" не йде на спад, підтримка популістів з антиімміграційної партії "Альтернатива для Німеччини" скоротилася з 15% до 8,5%. У свою чергу Die Linke тепер підтримують 7% виборців, хоча раніше за них були готові голосувати 10%. До цього часу рецепт успіху популістів полягав у простій, постмодерністській формулі: соціалізм в суміші з націоналізмом. Зараз вона втілюється за рахунок протистояння проти імміграції і глобалізації.

В багатьох країнах з розвиненою ліберальною демократією "ліві" постали перед незручною дилемою: підтримати політику "відкритих дверей" для біженців і програти на виборах, чи погодитися з громадськими страхами і отримати шанс перемогти популізм.

Партія Ангели Меркель опинилася в схожій ситуації в розпал кризи через наплив біженців. Коли канцлер від СДПН Герхард Шрьодер висунув свій "Порядок денний 2010", який передбачав жорсткі реформи в трудовому кодексі, "ліві" фактично зробили роботу "правих" і поплатилися за це. У історії з біженцями сталося протилежне: Меркель зробила роботу за "лівих" і теж зазнала наслідків. І тому, на відміну від лівоцентристів у інших країнах, Шульцу не потрібно змінювати своє ставлення до мігрантів.

У відповідь на те, що відбувається в США, Росії і Китаї, Шульц може висунути нову форму європейського націоналізму, який буде лояльним до ЄС. Коли Дональд Трамп знову атакує Німеччину і буде погрожувати її експортоорієнтованій економіці, Шульц може підняти внутрішньоекономічний патріотизм і вказати на те, що євроінтеграція - це єдиний можливий шлях до розвитку і безпеки країн Європи.

Конфронтація з Трампом може згуртувати виборців навколо Шульца, а не навколо Меркель, яка надто стримано відповідає на виклики популізму.

"Настав час лідера, який скаже: "ЄС понад усе!" і вихопить популізм з рук правих", - йдеться в статті.

Лідер СДПН вже зробив кілька конфронтаційних заяв на адресу президента США. Зокрема, нещодавно Шульц назвав Трампа "неамериканським" і закликав не знімати санкції з Росії. Заяви Шульца з приводу Росії відрізняються від позиції деяких його однопартійців. Раніше частина соціал-демократів обговорювала можливість часткового зняття" санкцій з РФ.

Раніше повідомлялося, що рейтинг нового лідера соціал-демократичної партії Німеччини Мартіна Шульца зрівнявся з рейтингом нинішнього канцлера країни – Ангели Меркель. Обидва претенденти на посаду голови уряду мали по 41% підтримки.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі