Топ Новини

Шотландія може вийти зі складу Великобританії в 2016 році

5 лютого 2013 в 19:17

У разі, якщо в 2014 році шотландці підтримають на референдумі вихід зі складу Сполученого Королівства, вже в 2016-му країна оголосить про незалежність.

Члени уряду Шотландії заявили, що готові проголосити незалежність у березні 2016 року в тому випадку, якщо шотландці виступлять на референдумі за відділення від Великобританії.

Референдум повинен відбутися восени 2014 року, проте точна дата його проведення поки невідома.

У 16-сторінковому документі уряду повідомляється, що оскільки про незалежність Шотландії може бути оголошена в березні 2016 року, то вже в травні, можливо, відбудуться перші вибори в незалежний парламент.

Члени уряду заявили, що вони готові об'єднатися з партіями і громадськими організаціями Шотландії для обговорення умов визнання незалежності Шотландії з британською владою. Це обговорення буде торкатися, зокрема, вибудовування відносин Шотландії з міжнародними організаціями, зокрема, з Євросоюзом.

Крім того, в документі йдеться про необхідність прийняття конституції Шотландії, що "відображає цінності шотландського народу".

Як повідомлялося, у жовтні минулого року голова уряду Великобританії Девід Кемерон і прем'єр-міністр Шотландії Алекс Селмонд підписали угоду про проведення референдуму восени 2014 року.

Незважаючи на згоду на проведення шотландського референдуму, британський прем'єр заявив, що для його коаліційного уряду немає нічого важливішого, ніж зберегти територіальну цілісність Сполученого Королівства.

"Референдум ставить перед усіма нами серйозне питання: незалежна Шотландія або Сполучене королівство? Я буду відстоювати аргументи за наше Сполучене Королівство", - заявив Кемерон.

"Зараз настав час, коли народ Шотландії повинен прийняти історичне рішення", - додав він.

Під час референдуму в бланках буде заявлено одне питання і два варіанти відповіді - "так" і "ні". Хоча у Великобританії громадяни мають право голосувати з 18 років, у цьому випадку голосування буде доступно 16-річних.

За даними опитувань, на сьогоднішній день за незалежність Шотландії виступають від 30% до 40% шотландців.

Читайте також:

Велика Британія дозволила Шотландії провести референдум про незалежність

Британська королева подарувала дочці принца Вільяма право на престол

США стурбовані можливим виходом Британії з Євросоюзу

Аргентина знову вимагала в Британії повернути Фолклендські острови

За матеріалами: Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...