Східна Європа буде чинити опір створенню армії ЄС – FT

Поділитися
Східна Європа буде чинити опір створенню армії ЄС – FT Східна Європа не погодиться на єдину армію ЄС, яка стане конкурентом НАТО. © milnavigator.com
Надто налякані агресивною Росією, країни в регіоні будуть проти будь-яких дій, які позбавляють НАТО значення.

Британські євроскептики серед політиків і коментаторів досить довго лякали тим, що ЄС одного дня створить "європейську армію", яка включить Збройні сили всіх країн-учасниць.

Після зустрічі лідерів Франції, Італії і Німеччини цього тижня, на якій вони обговорювали майбутнє союзу, ці страшилки повернулися. Але розмови про створення спільної армії Євросоюзу не більше, ніж просто шум. Про це сьогодні пише Financial Times.

Після зустрічі в Італії, Ангела Меркель, Матео Ренці і Франсуа Олланд говорили про рішуче зміцнення співпраці в сфері оборони і розвідки, щоб побороти ісламський тероризм. Президент Франції наполягав, що потрібно підтвердити існування "тіснішої координації в цьому питанні, а також додаткових заходів і сил".

Колишній начальний генерального штабу Італії генерал Вінченцо Кампоріні прокоментував, що зараз, коли британці проголосували за Brexit, створити "армію ЄС" легше і реальніше. Оскільки раніше Британія завжди створювала перешкоди для інтеграції у питанні оборони, однак зараз "її голос більше не має ніякого значення".

"Тож чи реальна можливість створення армії ЄС, яка б стала конкурентом НАТО? Масштаби співпраці країн союзу в питанні оборони досить значні. Роками ЄС координував миротворчі, антипіратські і гуманітарні операції, в яких НАТО не був сильно зацікавлений", - йдеться в статті.

Також країни ЄС тісно співпрацювали у питанні оборонних закупівель. Крім того, російська агресія проти України створила занепокоєння, що оборонні можливості Європи слабкі через відсутність необхідної координації.

Під егідою НАТО європейські уряди взялися заповнювати прогалини у роботі альянсу, організувавши патрулювання в акваторіях. Однак, створення повністю інтегрованої "армії ЄС" малоймовірне. Так вважає британський військовий експерт сер Лоренс Фрідман.

Він звертає увагу на те, що дії під егідою НАТО в Лівії у 2011 році показали нездатність європейських країн проводити масштабні операції без доступу до інфраструктури важкого озброєння, які є лише в США. Крім того, європейським політикам тяжко впоратися з проблемами єврозони. А керувати армією ЄС буде ще проблемніше і складніше. Він також підкреслив, що країни Східної Європи будуть чинити опір її створенню, оскільки вбачають у ній підрив ролі НАТО і США у обороні Європи.

"Вони надто налякані Росією", - йдеться в статті.

Також після Brexit лідери ЄС, вірогідно, зможуть домовитися про тіснішу координацію економічної політики. Але "федеральна армія" - це навряд чи те, про що вони мріють.

В цей же час, прем'єр Чехії вважає створення армії ЄС життєво необхідним. Він підкреслив, що насильство в Німеччині і теракт в французькій Ніці чітко продемонстрували, що потрібно бути готовим до усіх можливих загроз. Однак фундаментальна проблема, яку належить вирішити в цьому питанні, - це рамки співпраці НАТО і ЄС.

Обговорення можливості створення спільних збройних сил європейського об'єднання почалися ще минулого року, однак не через напади терористів, а через агресію Росії проти України. Зокрема, Єврокомісія запевняла, що підтримує створення єдиної армії ЄС. У відомстві зауважили, що єдина європейська армія "дасть чіткий сигнал Росії" до розуміння того, що ЄС як організація серйозно ставиться до відстоювання цінностей Євросоюзу.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі