Шенген досі безладний і під загрозою - American Interest

Поділитися
Шенген досі безладний і під загрозою - American Interest ЄС тільки зараз задумався про створення спільної системи паспортного контролю на кордоні. © @sitel
Європейські країни зробили помилку, коли дозволили Росії вторгнутися в Сирію, а потім впустили через свої кордони біженців, не створивши ефективної системи контролю.

Через те, що Європа досі не оговталася від наслідків міграційної кризи, у ЄС останнім часом багато говорили про посилення контролю на кордоні для зупинки масового прибуття біженців і трудових мігрантів.

Однак, два повідомлення з Брюсселя цього тижня демонструють, наскільки європейці не розуміють суті проблеми. Про це пише аналітичне видання The American Interest.

Перше повідомлення містилося в прес-релізі Єврокомісії. В ньому йшлося про те, що члени Комітету постійних представників погодилися почати переговори з Європарламентом про створення спільної системи реєстрації "прибуття-відбуття" на спільному кордоні ЄС. Доступ до цієї системи отримують прикордонники, працівники консульств, які видають візи, а також інші національні відомства країн-учасниць союзу, які мають право перевіряти іноземців на виконання умов і правил перетину кордону.

Головне откровення цього повідомлення, на думку видання, полягає в тому, що, як виявилося, такої системи реєстрації "прибуття-відбуття" у ЄС досі не було. Іншими словами, європейські бюрократи створили Шенгенську зону без запуску спільної системи моніторингу і обміну інформацією про мігрантів з третіх країн.

"Ця інформація навряд чи посприяє впевності в мудрості лідерства європейських еліт", - йдеться в статті.

Тим часом, чиновники ЄС, які раніше вітали мігрантів з розкритими обіймами, тепер зайняли іншу позицію і закликали країни-учасниці сміливо арештовувати нелегалів. Зокрема, в Єврокомісії зауважили, що тих іноземців, яким відмовили у в'їзді на територію ЄС, але вони оскаржуть рішення, повинні бути затримані, щоб не дозволити їм перебувати на європейській території незаконно.

Таким чином, ЄС фактично відмовився від прийому біженців і почав створювати для них табори утримання.

"Нажаль, це ще одна демонстрація знайомого уроку, який говорить про те, що політика президента Обами вбила цінності президента Обами. Якщо тремтіти і задобрювати Росію в той час, як вона перетворює Сирію на могильник, то ваше зобов'язання поводитися з біженцями по-людськи провалиться через гуманітарну катастрофу і вашу безпорадність", - йдеться в статті.

Видання зауважує, що і сирійська політика попереднього президента США, і міграційна криза в ЄС - це історії про одне і те ж. Європейські еліти не змогли передбачити кризу чи створити адекватну систему, щоб з нею впоратися. Західні лідери дозволили бійні в Сирії відбутися, а потім відкрили свої кордони для біженців, щоб тільки зараз відчути необхідність створення системи контролю, яку потрібно було запустити ще багато років до кризи, яка не повинна була статися.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія пригрозила штрафами країнам ЄС за відмову прийняття біженців. Віце-президент Єврокомісії Франц Тиммерманс розкритикував країни ЄС за невиконання взятих обов'язків щодо розподілу біженців.

Нагадаємо, що голова фракції СДПН у Бундестазі заявив, що Європейський Союз має "повернути собі контроль над міграційними процесами". На думку політика, Туніс і Марокко повинні перетворитися з країн-транзитерів мігрантів в країни, що їх приймають, подібно до Туреччини.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі