Сепаратизм навис над виборами в Гонконзі – FT

Поділитися
Сепаратизм навис над виборами в Гонконзі – FT Молоді політики в Гонконзі намагаються переконати виборців у необхідності самовизначення. © Flickr/Pierre Beteille
Ідея незалежності не дуже поширена в Гонконзі, однак кількість її прихильників серед молоді більшає.

На кутку непримітної вулиці в передмісті Гонконгу група молодих політичних активістів погрожує китайському уряду і його союзникам в місті тим, чого вони найбільше бояться: сепаратизмом.

Баджо Люнь, один із кандидатів на виборах в місцеві органи самоврядування, який яро підтримує демократію і, схоже, незалежність для напівавтономної китайської території, каже, що свобода Гонконгу під загрозою. Тому у мешканців є лише два вибори.

"Перший – це втекти, а другий – захищатися. Якщо ми просто будемо сидіти і нічого не робити, тоді ми просто повільно вб'ємо себе", - цитує Financial Times Люня, який балотується від новоствореної партії Youngspiration.

Через два роки після провальних протестів, організованих рухом Occupy Central, учасники яких вимагали від Пекіна проведення демократичних виборів, низка колишній активістів, таких як Люнь, намагаються здобути посаду в органах самоврядування.

І щонайменше 15 з 289 кандидатів на виборах в законодавчу раду Гонконгу закликають до певного "самовизначення" міста, ігноруючи потенційні легальні дії з боку Пекіна і нинішнього уряду автономного міста. Вони роблять ставку на дедалі більше невдоволення втручанням у життя Гонконгу з боку центральної комуністичної влади, намагаючись переконати мешканців взяти контроль у свої руки і привести демократичний уряд.

На чолі Гонконгу стоїть головний міністр адміністрації, якого обирає лояльний до Пекіну комітет. В цей же час, законодавча рада, яка має обмежену владу, проводить всенародні вибори, щоб заповнити лише половину із 70 місць. Інші ж займають бізнесмени і торговельні лобістські групи. Вибори проходять на тлі складних часів для міста, яке стало світовим фінансовим центром. Економіка Гонконгу переживає глибокі структурні проблеми, а політична поляризація населення тривожить місцевий уряд.

"Все більше молодих людей захоплюються ідеєю незалежності, тому що вони не бачать майбутнього. Проблема в тому, що у нас немає легітимного уряду, тому люди стривожені", - каже кандидат в депутати від партії "Шлях демократії" Гарі Вонг.

Видання пише, що прихильники сепаратизму в меншості зараз. Але їхня кількість поступово зростає. Останні опитування показали, що 17% мешканців Гонконгу підтримують незалежність, але в реалістичність такого сценарію вірять лише 4%.

Політик з прихильної до Пекіну "Федерації торговельних об'єднань" Кан Сю-ін вважає, що молодь "штовхає місто до революції, яка нашкодить суспільству".

"Мене це засмучує, тому що Гонконг був захоплений іноземцями, а сьогодні наша батьківщина сильна і багата, тож ми повинні бути гордими китайцями", - сказав він.

Лектор політології з Відкритого університету Гонконгу Самсон Єнь вважає, що уряд сам підживив сепаратистський рух своєю жорсткою реакцією, не дозволивши 6 кандидатам балотуватися на виборах за їхню прихильність до ідеї про незалежність. Цьому не посприяв і тиск на вчителів, школярів і інших, хто обговорює ідею.

"Але люди також занепокоєні подальшою інтеграцією з Китаєм і нездатністю окреслити майбутнє політичного і економічного розвитку. Ці вибори будуть тестом, наскільки сильну підтримку заслужили ті, хто просуває ідею самовизначення", - сказав Єнь.

Нагадаємо, що торік після кількох місяців вуличних протестів Гонконг відхилив недемократичні пропозиції Пекіна щодо децентралізації. З сімдесяти парламентаріїв лише вісім людей підтримали проект реформ Пекіна, 28 - проголосували проти, решта - не голосували.

Сотні тисяч людей вийшли на центральну площу Гонконгу, їх протести були названі "революцією парасольок". За час протестів з вересня по грудень, до остаточного розгону демонстрантів поліцією та арештів активістів, сталося кілька великих зіткнень з поліцією.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі