Санкції Заходу проти Росії були розроблені так, щоб їхня дія була тривалою - WSJ

Поділитися
Санкції Заходу проти Росії були розроблені так, щоб їхня дія була тривалою - WSJ Співавтор санкцій США пояснив, у чому секрет їхньої стійкості. © Sputnik/ Vladimir Sergeev
Співавтор американських санкцій зауважив, що ЄС, попри риторику окремих політиків, виявився досить міцним.

Здавалося, що західні санкції проти Росії от-от будуть зірвані. Проти них виступали бізнес-інтереси, та й погляди на Москву в країнах ЄС були якими завгодно, але не однаковими.

Скептики були переконані, що інтерес Заходу до України не великий, а той час як геополітичне значення України для Росії дуже велике. Дехто чекав, що Москва спробує вимотати Вашингтон і Брюссель.

Про це на сторінках лояльної до Республіканської партії газети Wall Street Journal пише колишній працівник Держдепартаменту США Едвард Фішман.

Він вказує, що нічого такого не сталося. Санкції діють і через три роки після того, як Захід їх запровадив, і через два місяці після інавгурації Дональда Трампа. Крім того, мало що вказує на можливість зміни цієї ситуації.

"Як один з учасників процесу створення санкцій, я не здивований, що вони протрималися так довго. Ми розробляли їх стійкими, такими, щоб вони створили значний тиск на Росію і при цьому не загрожували початком економічної кризи в короткостроковій перспективі, а також щоб не були великим тягарем для США і Європи. Хороша комунікація дозволила уникнути дрібних конфліктів у поглядах між Вашингтоном і європейськими столицями, тим самим зберігши трансатлантичну єдність", - пише Фішман.

Також, на його думку, санкції так довго діють завдяки солідарності в ЄС і відсутності великої шкоди від них для європейців і американців. Також він відзначає, що США і ЄС правильно зробили, що визначилися з чіткими умовами їх скасування, прив'язавши це до виконання Мінських угод з боку Росії.

"Іронія в тому, що ЄС, який так часто критикували за "м'якість" до Росії, став бастіоном Заходу. Навіть німецький міністр закордонних справ Зігмар Габріель, який критикував санкції, зараз закликає Вашингтон твердо стояни на своєму", - зауважує екс-дипломат.

На його думку, єдність ЄС у питанні санкцій демонструє, що союз не такий слабкий, яким його часом називають.

Тим часом, набуло чинності рішення ЄС про продовження санкцій проти Росії. Тож всім особам з санкційного списку заборонений в'їзд в ЄС, а їхні активи, у разі виявлення в європейських банках, підлягають заморожуванню.

На початку лютого міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон виступив проти пом'якшення санкцій, прийнятих Євросоюзом проти Росії. Джонсон заявив, що Велика Британія буде наполягати на тому, що зараз немає причин для зняття санкцій.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі