Саакашвілі розповів, як змусив Буша допомогти йому у війні з Росією

17 квітня 2013 в 11:12

США посприяли тому, щоб Росія відмовилася від ідеї захоплення Грузії, розповів Саакашвілі: "Подзвонив мені Буш ... і питає - "Ну що, як ти там Мішо, не так вже й добре, так?"

Михаил Саакашвили, Джордж Буш
Саакашвілі похвалився, що налякав Буша-молодшого відродженням СРСР

Президент Грузії Михайло Саакашвілі розповів про роль США у серпневій війні з Росією у 2008 році. Він визнав, що держсекретар Кондоліза Райс попереджала його не вплутуватися у війну, а президент Джордж Буш-молодший допоміг після телефонної розмови.

"Подзвонив мені Буш, коли (російська армія вже йшла на Тбілісі, і питає - "Ну що, як ти там Мішо, не так вже й добре, так? Я йому відповів: Як зараз я, дорогий президенте, це вже не має ніякого значення. Мене завтра може не бути, але Ви не повинні почуватися добре", - передав Саакашвілі зміст бесіди в інтерв'ю телеканалу "Руставі 2".

Саакашвілі, за його словами, пояснив Бушу, що захоплення Тбілісі буде означати "відновлення Радянського Союзу".

"Радянський Союз розвалився в період правління Вашого батька і якщо під час Вашого президентства армія, що відбуває до Тбілісі, увійде, Радянський Союз буде відновлений, і чи думали Ви про те, як про Вас напишуть в історії?" - сказав Саакашвілі Бушу.

Зі слів Саакашвілі, американський президент на це йому відповів "зачекайте, у мене нарада", проте саме після цієї розмови США задіяли свої військові сили для допомоги Грузії.

"Вони направили 6-й флот. Там насправді не було питної води (офіційно США надавали Грузії "гуманітарну допомогу" - прим. ред.), що вони направили, був ракетний крейсер; на базу в Румунію перелетіли 26 одиниць F16, базу НАТО у Туреччині привели в бойову готовність", - заявив Саакашвілі.

Ця операція, як вважає грузинський президент, сприяла тому, що "росіяни відмовилися від ідеї захоплення Грузії".

"Через декілька днів до нас прибув тодішній віце-президент Дік Чейні і сказав мені, що на кораблі була не вода, про що знали росяни, які ретирувалися і відмовилися від ідеї захоплення Грузії", - сказав він.

Нагадаємо, на початку квітня новий уряд Грузії ініціював повторне проведення розслідування причин початку серпневої війни 2008 року з метою дати оцінку діям колишнього керівництва країни.

Прем'єр-міністр Бідзіна Іванішвілі заявив, що у серпні 2008 року "тодішнє керівництво країни на чолі з президентом вчинили не зовсім адекватно. Він також не виключив, що на допит про причини грузино-російського військового конфлікту може бути викликаний Саакашвілі.

У відповідь Саакашвілі відмовився допомагати "антидержавницькому" розслідуванню і звинуватив Іванішвілі за "проросійську" позицію.

Читайте також:

Нова влада Грузії повторно розслідують війну з Росією і допитають Саакашвілі

Саакашвілі схвалив обмеження своїх повноважень

Грузія підтвердила курс на вступ до НАТО і ЄС, відклавши примирення з Росією

Генпрокуратура Грузії готує допит Саакашвілі в "абсолютно новій справі"

Грузія online
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...