Російське "брязкання ядерною зброєю" необгрунтоване – Столтенберг

Поділитися
Російське "брязкання ядерною зброєю" необгрунтоване – Столтенберг За словами Столтенберга, дана поведінка є «дестабілізуючою і небезпечною» © nato.int
НАТО підвищує боєздатність на тлі "брязкання ядерною зброєю", яким займається РФ.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Росія займається "брязканням ядерною зброєю". Таким чином він відреагував на згадку факту поставки 40 міжконтинентальних балістичних ракет на озброєння армії РФ у 2015 році.

"Це брязкання ядерною зброєю, яким займається Росія, абсолютно необґрунтоване", - передає слова Столтенберга агентство Reuters.

За його словами, така поведінка є "дестабілізуючою і небезпечною".

"Це те, до чого ми апелюємо, і одна з причин, по якій ми підвищуємо боєготовність наших сил", - повідомив генсек НАТО.

Він зазначив, що НАТО прагне до того, щоб бути альянсом, який може забезпечити захист від ворога всім своїм союзникам.

Зокрема, посол Росії в Данії погрожував націлити російські ракети з ядерними боєголовками на північноєвропейську країну, якщо вона розмістить систему ПРО США на своїй території.

Також видання The Times повідомляло про те, що Росія шантажує Захід застосуванням ядерного арсеналу, якщо Україна отримає американську зброю для боротьби проти проросійських терористів і російської армії. Російські розвідники попередили, що Путін готовий рішуче відповісти на будь-які спроби посилити присутність НАТО в Балтії. При цьому Москва готова "застосувати як ядерну зброю, так і неядерні засоби". Було також зазначено, в яких випадках Росія може наважитися на застосування ядерної зброї.

Видання Washington Post писало, що безпілотник Росії з ядерною бомбою лякає світ. Видання нагадує, що про існування такої розробки стало відомо після витоку в пресі сторінок доповіді одного з військових начальників Росії під час зустрічі з президентом Володимиром Путіним в Сочі. В Кремлі згодом сказали, що відео з даними про "Морську багатофункціональну систему Статус-6" не повинно було потрапити в ефір. І відео негайно видалили. Однак інформація про існування такої зброї поширилася.

Раніше політолог і колишній чиновник Білого дому Ед Роджерс писав на сторінках Washington Post, що США варто думати, що робити в разі ядерного удару Кремля в Сирії. У всякому разі, думки про те, що Путін здатен вирішити, ніби він безкарно може претендувати на Україну, країни Балтії і взагалі робити все, що він хоче і де захоче, вже у сучасному світі не здаються такими божевільними. Навіть якщо вірогідність застосування ядерної зброї Росією невелика, нинішньому і майбутньому Білому дому варто звикати до думки, що не більше не щось абсолютно неймовірне.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі