Російська спроба втручатися у внутрішні справи США нагадує практику СРСР - WP

Поділитися
Російська спроба втручатися у внутрішні справи США нагадує практику СРСР - WP Якщо Росія підтриму Трампа, це ще не значить, що він їй підкоряється. © Yahoo!News
В часи Холодної війни Кремль і Вашингтон неодноразово намагалися впливати на внутрішню політку один одного і інших країн.

Наприкінці минулого тижня сайт WikiLeaks спричинив скандал у Демократичній партії, опублікувавши низку конфіденційних листів напередодні з'їзду.

З того часу люди різних політичних поглядів почали підозрювати Росію у спробі повпливати на хід виборів у США. А кандидат-демократ Хіларі Клінтон навіть звинуватила Москву в тому, що вона намагається допомогти мільярдеру Дональду Трампу перемогти.

Однак ці обурення і підозри досить наївні. Про це на сторінках Washington Post пише професор Масачусетського університету Пол Масгрейв.

Він нагадує, що багато країн втручалися у політичні процеси інших і не одноразово. А США "довели його до якоїсь форми мистецтва".

"Вони (ми) робимо це тому, що таке втручання може бути успішним, особливо якщо в країні, яка становить зацікавлення, є ті, хто готові це втручання підтримати", - йдеться в статті.

Автор також нагадує, що Вашингтон і Москва постійно намагалися впливати на політику один одного в часи Холодної війни. Приміром, СРСР розповсюджував численні теорії змови щодо причин вбивства президента Джона Кеннеді. Також КДБ намагалося використати расову напругу в США наприкінці 60-х і на початку 70-х років у своїх інтересах, тиражуючи плітки про нібито причетність уряду до смерті Мартіна Лютера Кінга.

А в 1948 році американські політики боялися, що за підтрими СРСР у Італії комуністи прийдуть до влади. Тож ЦРУ надавало підтриму партіям, лояльним до США, і навіть збирало документи для дескридитації італійської компартії.

Експерт Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Дов Левін підрахував, що з 1946 до 2000 року Вашингтон і Москва втручалися у вибори в третіх країнах 117 разів. І робили вони це тому, "що це спрацьовувало".

Однак, автор зауважує, що це втручання не обов'язково означає, що той чи інших кандидат однозначно "маріонетка" іншої країни. Те, що Москва, вірогідно, підтримує Трампа, лише означає, що вона вважає його більш прийнятний для себе президентом США, ніж Клінтон.

Тим часом, видання New York Times у редакційній статті писало, що Путін робить Трампу "ведмежу послугу", якщо дійсно втручається у вибори в США. Якщо виявиться, що Росія втручається у вибори в США, це може викликати зворотній ефект.

Раніше видання Los Angeles Times писало, що спецслужби Росії допомагають Трампу, і це загроза для США. У американського мільярдера є дуже давні і міцні зв'язки з Росією. Він отримував фінансування від російських інвесторів на свої бізнес-авантюри, коли після цілої низки банкрутств америкасьнкі банки відмовилися вкладати в нього гроші.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі