Росіяни почали сумніватися в повідомленнях їхніх ЗМІ

16 жовтня 2016 в 14:32

Майже половина росіян-учасників опитування вважають, що економічна ситуація в Росії гірше, ніж про це повідомляють їх ЗМІ.

росинвестиции рубль
Росіяни почали бачити різницю між реальним станом справ в економіці Росії і тим, про що "малюють" ЗМІ
РИА Новости
У Росії зростає рівень недовіри громадян до засобів масової інформації, кожен другий зазначає необ'єктивність преси у висвітленні ситуації в економіці країни, повідомили у Фонді "Громадська думка".

Так, з серпня 2015 року частка росіян, не довіряють ЗМІ, зросла на 10 відсоткових пунктів з 41% до 51%, тоді як число довіряють знизилося до 40% порівняно з 47% роком раніше.

46% респондентів дорікнули пресу у необ'єктивності при висвітленні ситуації в російській економіці. З ними не погодилася третина (32%) учасників опитування, проведеного 8-9 жовтня серед 1500 чоловік в 104 населених пунктах 53 регіонів РФ. Кожен п'ятий (21%) не визначився з відповіддю.

61% опитаних вважає, що ТБ, радіо та газети дають неповну картину справ в економіці, втричі менше (20%) тих, хто впевнений у зворотному.

Те, що економічна ситуація в країні гірше, ніж про це повідомляють ЗМІ, зазначили 46% учасників опитування, 28% назвали економічну інформацію в ЗМІ відповідає дійсності, і тільки 7% вважають, що ЗМІ згущують фарби, а насправді ситуація в економіці краще.

За даними соціологів, за останній рік інтерес росіян до інформації про економічну ситуацію в країні впав. В даний час за новинами в економіці "уважно, намагаючись нічого не упустити", стежать 30% росіян, тоді як роком раніше, в серпні 2015-го, таких було 42%. При цьому 62% сьогодні сприймають таку інформацію без особливої уваги (в 2015 р. - 54%).

Соціологи поцікавилися, чи стежать росіяни за курсом рубля. Негативно відповіли 56% опитаних, позитивно - 43%. На думку 68% респондентів, коливання курсу рубля в тій чи іншій мірі впливають на їхнє життя, для 19% ці зміни не мають значення.

Говорячи про вплив курсу рубля на економіку, 52% учасників опитування заявили про користь зростання курсу національної валюти, 17% навпаки вважають вигідним його зниження. Третина респондентів (31%) не змогла сформулювати свою позицію з цього питання.

Раніше стало відомо, що близько 80% росіян визнали економічну кризу.

Читайте також: Медведєв написав статтю про боротьбу з кризою і майбутнє російської економіки

Нагадаємо, що про "дно кризи" російські чиновники говорили в середині 2015 року, а наприкінці року президент РФ Володимир Путін почав вживати новий вираз – "пік кризи", про досягнення якого він неодноразово інформував мешканців Росії.

За офіційними даними, ВВП Росії за перше півріччя 2016 року скоротився на 0,9%. У 2015 році російська економіка скоротилася на 3,7% при зростанні світового ВВП приблизно на 3%.

За матеріалами: Интерфакс
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...