Росія виступає проти визнання різанини в Сребрениці актом геноциду – The Guardian

Поділитися
Росія виступає проти визнання різанини в Сребрениці актом геноциду – The Guardian На даний момент голосування Радбезу ООН по резолюції відкладено © UN Photo
РФ вирішила підтримати Сербію, свого майже єдиного союзника в Європі.

Росія пригрозила використовувати право вето проти резолюції Ради безпеки ООН по визнанню різанини у Сребрениці в 1995 році актом геноциду.

Дана резолюція повинна бути приурочена до двадцятої річниці масових вбивств боснійськими сербами 8 000 мусульман (чоловіків і хлопчиків). Однак лідери боснійських сербів і Сербії, які мають тісні культурні та релігійні зв'язки з Росією, умовили президента РФ Володимира Путіна проголосувати проти цієї резолюції, повідомляє The Guardian.

"Текст резолюції настільки поганий, що він не може бути відкоректований. Росія діє згідно з нашими домовленостями", - сказав лідер боснійських сербів Мілорад Додік.

Прем'єр-міністр Сербії Олександр Вучич хоч і планує відвідати меморіал жертвам трагедії в Сребрениці, але виступає категорично проти резолюції ООН за визнанням її актом геноциду. Він вважає, що подія в Сребрениці є "загальною виною".

На міжнародній арені Сербія займає послідовну проросійську позицію. Так, 17 вересня 2014 року Сербія вирішила не вводити санкції проти Росії. "Говорячи про кризу в Україні, президент Ніколіч підтвердив, що Сербія принципово підтримує територіальну цілісність України, але не буде брати участь ні в яких санкції проти Росії", - повідомляє прес-службі сербського президента.

16 жовтня 2014 року Росія і Сербія підписали міжурядову угоду про військово-технічне співробітництво під час візиту президента РФ Володимира Путіна в сербську столицю Белград. Крім цього, сторони підписали шість документів про міждержавне співробітництво. Зокрема, було підписано угоду про захист секретної інформації та реадмісію .

Опитування, що було проведено на початку липня 2015 року, показало, що 61 % сербів згодні на "союз з Росією", в той час як противників такого зближення трохи менше 20% опитаних. У свою чергу, стратегічне зближення з ЄС виступили лише 44 %, в той час як проти вступу Сербії в Євросоюз висловилося 37%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі