Росія стурбована потенціалом Китаю і намагається створити йому противагу - Bloomberg

Поділитися
Росія стурбована потенціалом Китаю і намагається створити йому противагу - Bloomberg Росіяни побоюються брати занадто багато позик у Китаю © dnestr.com.ua
Росія намагається налагодити відносини з азійськими країнами на тлі погіршення контактів із західними державами.

Опинившись затиснутою США і їх союзниками, зіткнувшись з непростими відносинами з Китаєм і необхідністю пошуку нових друзів і доходів, Росія шукає союзників всюди в Азії, пише агентство Bloomberg.

Автор статті "Чому Путін боїться Китаю" нагадує читачам останні події, які підтверджують прихильність Росії налагодженню контактів з азіатськими країнами.

Так, у Росії нова стратегічна домовленість з Пакистаном. Нещодавно відбувся візит російського президента Володимира Путіна до Індії. Потім Росія запропонувала допомогу в пошуках літака, який розбився над Індонезією. Також РФ підтримує контакти з Кім Чен Ином. "Путіна вітають у тих країнах, де влада менш чутливо ставиться до подій в Україні", - йдеться в статті.

Такі "набіги" Росії відображають її подвійну стратегію: вона намагається нові ринки на тлі падіння її економіки через санкції і ціни на нафту, і диверсифікувати відносини з великим азіатським союзником - Китаєм. Путін стурбований тим, що його відносини з КНР стають все більш на користь Китаю.

"Росіяни побоюються брати занадто багато позик у Китаю, і тому вони дуже зацікавлені в диверсифікації свого портфеля, і в поліпшенні відносин з безліччю азіатських держав", - сказав директор російської та євразійської програми в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Ендрю Качинс. "Криза в Україні спонукала їх (російських чиновників - ред.) прискорити спроби налагодження зв'язків з азіатськими країнами", - говорить він.

Китай є найбільшим торговельним партнером Росії, країна закуповує у РФ газ. Але в останні місяці російська влада "потягнулися" до інших азіатських країн - Індії, Японії, Південної Кореї, Індонезії та Пакистану.

Як зазначає старший науковий співробітник В. П. С. Сідху в Нью-Делі, створюється враження, що Росія намагається створити противагу Китаю. "Вона стурбована посиленням потенціалу Китаю", - говорить він.

"Пріоритетом розвитку Росії є відносини з Китаєм, проте він не хоче, щоб це був тільки Китай", - сказав фахівець по зв'язках між Росією і Японією в Університеті Темпл у Токіо Джеймс Браун. "Саме тому вона також розвиває відносини з Індією, В'єтнамом - ці дві країни мають непрості відносини з Китаєм. І Японія може "вписатися" у цей список", - говорить він.

"Місцеві політичні еліти азіатських країн і населення не сприймають Росію в контексті кризи в Україні", - зазначає фахівець з російської оборонної політики з Університету Кертина (Перт, Австралія) Олексій Муравйов. "Росія прагне до стратегічних альтернатив у відповідь на погіршення відносин із західними країнами", - говорить він.

Можливості Росії щодо посилення своїх позицій в Азії обмежені через конкурентне середовище, вважає директор лондонського науково-дослідного інституту Chatham House Робін Ніблетт. Адже гарантії безпеки можуть виходити для цих країн тільки з боку США, говорить він.

"Південні корейці завжди будуть більше дивитися в бік Америки або Китаю, ніж у бік Росії", сказав він.

"Геостратегічні апетити Росії більше, ніж може вмістити її "шлунок", - говорить каже спеціаліст із Східної Азії відносин в Міському університеті Гонконгу Бред Вільямс. "Простіше кажучи, у Росії немає такої економіки, яка була б у змозі підтримувати постійну присутність в Азії", - резюмує він.

Читайте також: Китай кинув російській економіці "рятувальне коло" - The Daily Beast

Німецька газета Die Welt писала, що Росія і Китай задумали створити противагу доларової гегемонії.

Раніше видання The Daily Beast вже писало, що Америка вперше зіткнулася з двома конкурентами відразу. Китай і Росія стали основною проблемою зовнішньої політики США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі