Росія потрапила в економічний шторм без капітана - The Financial Times

Поділитися
Росія потрапила в економічний шторм без капітана - The Financial Times У Росії не знають, як подолати економічну кризу
Найгірші побоювання Москви збулися: порівняння з кризою 2008-2009 років вже звучить дуже оптимістично.

Уряд і Центральний банк Росії не мають чіткого уявлення про те, як боротися зі складною економічною ситуацією в країні, пише економіст, колишній ректор РЕШ Сергій Гурієв для The Financial Times.

Автор статті зазначає, що падіння рубля на тлі зниження ціни на нафту до рівня 60 доларів за барель було викликано "незвичайної угодою" з облігаціями найбільшої нафтової компанії Росії "Роснефть". Покупцями акцій виступили держбанки.

"Ця угода стала потужним сигналом для ринку. По-перше, вона показала, що пріоритет у Москви - не боротьба з інфляцією або стабілізація рубля, а підтримка "Роснефти", - йдеться в статті. По-друге, стало зрозуміло, що ЦБ РФ готовий використовувати вельми сумнівні інструменти.

"По-третє, стало ясно, що в уряду і у Центрального банку немає ні стратегії, ні чіткого розуміння, як боротися з нинішньої складною ситуацією, особливо в поєднанні з поганим інвестиційним кліматом, і подальшим витоком капіталу", - пише Гурієв.

"Ринок бачить прийдешній шторм, але не бачить капітана. В останні тижні, найгірші побоювання Росії стали реальністю: ціни на нафту впали, азіатські ринки відмовилися виручати російські банки, а надії на скасування санкцій стали ще більш ілюзорними", - йдеться в статті.

Далі Москва робила одну помилку за іншою: діючи і не діючи, зазначає автор. Вона запровадила відповідний заборона на західний імпорт продовольства, чим фактично зруйнувала відносини з Білоруссю в рамках Митного союзу.

Автор зазначає, що є дві речі, які можна зараз стверджувати. По-перше, якщо санкції не будуть скасовані і ціни на нафту не повернуться на колишні високі рівні, стан російської економіки в 2015 році значно погіршиться. "По-друге, можна передбачити, що реакція Москви - і в економіці, і в зовнішній політиці - буде непередбачуваною", - резюмує Гурієв.

Читайте також: У Мексиці поліція розігнала багатотисячну демонстрацію на підтримку зниклих студентів

Як пише в середу, 16 грудня, британське видання The Telegraph, Центробанку Росії не вдалося зупинити обвал рубля, і це свідчить про те, що Кремль більше не контролює російську економіку. Тому йому доведеться ввести жорсткий контроль фінансового ринку за зразком СРСР. Але це може призвести до колапсу, який пережив Радянський Союз на початку 90-х.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі