Топ Новини

Росія поставила Казахстану "космічний" ультиматум на 0 млн

24 січня 2013 в 10:45

Через рішення Казахстану фактично закрити Росії доступ на космодром Байконур, Москва може втратити контракти на півмільярда доларів.

804px-Baykonur_city_entry_2008.jpg
ru.wikipedia.org

Міністерство закордонних справ Росії направило Казахстану офіційну ноту щодо ситуації з використанням космодрому Байконур. Звернення надійшло напередодні офіційного візиту глави МЗС Казахстану Ерлана Ідрісова, пишуть російські ЗМІ.

Москва висунула Астані ультиматум, перерахувавши перелік заходів, на які Росія готова піти у випадку, якщо Казахстан не перегляне своє рішення про обмеження космічних запусків із космодрому.

Нагадаємо, у грудні 2012 року Астана затвердила план запусків з Байконура на наступний рік, скоротивши кількість стартів ракети носія "Протон" до 12 замість колишніх 14 стартів. Окрім того, затверджена урядом постанова закріплює, що "старти космічних апаратів, що передбачають використання нового району падіння частин ракет-носіїв типу "Союз", можуть здійснюватися тільки після підписання та набрання чинності відповідного міжнародного договору.

- Казахстан вирішив забрати Байконур у Росії

Тепер Росія погрожує Казахстану припиненням співпраці щодо всіх спільних космічних проектів, зокрема за програмою "Дніпро" і "Байтерек".

Коментуючи ноту МЗС, у Роскосмосі заявили, що обмеження кількості запусків ракети носія "Протон-М" не дозволить Москві виконати свої зобов'язання за п'яти комерційними програмами, що обернеться розірванням міжнародних контрактів і змусить Росію виплатити замовникам до 0 млн.

У російському МЗС поки не змогли прокоментувати ситуацію. Астана також зберігає мовчання з зазначеного питання.

Разом з тим нагадаємо, раніше глава МЗС Казахстану Ерлан Ідрісов заявляв, що відбирати космодром Байконур Росії було б наївним і нерозумним. Так він прокоментував ажіотаж, який виник після слів глави Казкосмосу Талгата Мусабаєва про можливість виведення комплексу з-під юрисдикції РФ.

- Казахстан відхрестився від планів відібрати у Росії Байконур

Якщо раніше лунали думки про те, що заява Мусабаєва не цілком коректноа, то тепер міністр закордонних справ оголосив, що слова глави Казкосмосу "були спотворені багатьма ЗМІ". "Всі коментарі до цих повідомлень зводилися до того, що Казахстан нібито згортає космічну співпрацю з Росією. Це абсолютно неправильний сигнал", - заявив він.

Мусабаєв, заявив, що Росію можуть позбавити можливості орендувати місто Байконур разом з однойменним космодромом. Він уточнив, що в даний час між Росією і Казахстаном ведуться переговори про поетапний відхід казахської сторони від умов оренди комплексу, укладеної в 1994 році, і створення нового проекту "великого договору".

Як пояснив Ідрісов, керівник Казкосмосу хотів донести думку про те, що Казахстан розраховує на розширення своєї участі в космічній діяльності космодрому Байконур і зацікавлений у якісному розвитку свого власного космічного потенціалу. І в жодному разі не на шкоду відносинам з Росією, а навпаки, разом із нею.

Читайте також:

Путін запропонував Януковичу разом будувати космодром

Азаров повідомив у Китаї, що буде будувати космодром у Бразилії

Україна і Казахстан домовилися про спільне виробництво БТРів

РБК
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...