Росія погрузне у війні в Сирії і зазнає нищівної поразки – Washington Post

Поділитися
Росія погрузне у війні в Сирії і зазнає нищівної поразки – Washington Post России будет тяжело выпутаться из войны в Сирии. Иллюстрация © РИА Новости
Путіну довелося відправити армію в близькосхідну країну через свою слабкість, а не з позиції сили.

Подальші дії президента Росії Володимира Путіна в Сирії, куди він відправив військову авіацію і радників задля підтримки режиму Башара Асада, покажуть, що він вивчив з досвіду вторгнення СРСР в Афганістан у 1979 році.

З іншого боку, дії президента США Барака Обами щодо Сирії демонструють його висновки з участі американської армії у війнах в Іраку і Афганістані. Це ті уроки, які Вашингтону варто було вивчити ще в части війни у В'єтнамі.

Про це на сторінках Washington Post пише оглядач видання і лауреат премії Пулітцера Волтер Пінкус.

"До тих пір, поки ми не зможемо вмовити сторони на місці жити разом у якийсь спосіб, будь-яке втручання американської армії не вирішить проблему", - цитує оглядач президента Барака Обаму.

При цьому він нагадує, що тих, хто закликає до більш активних дій в Сирії, Обама застеріг: "Ми можемо раптом зрозуміти, що ми робимо замало і втрачаємо довіру через це, або ж глибше занурюємося в ситуацію, з якою не зможемо впоратися".

І це, на думку автора, пояснює слова Обами про те, що "спроби Росії і Ірану підтримати режим Асада і придушити незгодне населення приведуть їх в трясовину і не дадуть результатів. І вони погрузнуть в цій проблеми, доки не змінять свій курс". Звісно ж, критики Обами вважають зовсім не так. Нещодавно сенатор Джон Маккейн заявив, що американський президент плутає обережність із завбачливістю і ризики від дій з небезпекою бездіяльності. І тому Путін скористався несміливістю Білого дому, взявши лідерство на себе.

"Якраз політика Путіна в Сирії ризикує зазнати краху. В 2014 році він вже підтримав президента України Віктора Януковича, і той невдовзі був повалений. А тепер Путін намагається врятувати ще одного невдахи – Асада", - пише оглядач.

Росія підтримує президента Сирії, пам'ятаючи про 1971 рік, коли Хафез Асад, батько нинішнього сирійського президента, влаштував переворот і скористався підтримкою СРСР. В обмін Кремль отримав військо-морську базу в місті Тартус. Тепер Москва відправила Дамаску зброю на 2,5 мільярда доларів. Однак це не допомогло армії, вірній Асаду, змінити ситуацію і відвоювати втрачені території. Проблема в тому, що пропрезидентські сили виснажуються і не поповнюються новими рекрутами.

"Путіну довелося відправитися в Сирію не тому, що він сильний, а тому, що він слабкий, адже Асад, якого він захищає, опинився на межі краху. Гроші і зброя не врятують його", - також якось сказав Обама.

На підтвердження слів Обами автор нагадує, що в Росії триває глибока економічна криза через обвал цін на нафту і санкції Заходу, які були введені через анексію Криму і російську агресію проти України.

"Як не дивно, єдиним з усіх республіканців, хто правильно спрогнозував участь Росії у війні в Сирії став Дональд Трапм. В ефірі каналу NBC він сказав: "Я не просто виправдовую Путіна. Побачите, він там зав'язне. Він втратить все і буде благати, щоб йому дали піти звідти"", - цитує оглядач американського мільярдера.

В іншій статті видання Washington Post писало, що бездіяльність США в Сирії є розсудливою. Президент США завжди побоювався того, що в разі озброєння сирійських повстанців зброя може потрапити в руки угруповання "Ісламської держави". Автор статті вважає, що сьогоднішні події в Сирії доводять, що Обама мав рацію.

У минулому місяці Пентагон визнав, що одна четверта частина транспортних засобів та боєприпасів, які призначалися для передачі навченим США повстанцям, була передана терористичному угрупуванню "Нусра" (філія Аль-Каїди). Це перший раз, коли американські офіційні особи визнали таку передачу зброї, але, як повідомляється, але сталося це не вперше.

Видання The Wall Street Journal писала, що Вашингтон вважає умисними удари РФ з навченим США сирійським повстанцям. Росія була націлена на атаку сирійських повстанських груп, підтримуваних Центральним розвідувальним управлінням США. У Вашингтоні дійшли висновку, що ці авіаудари в Сирії по повстанських групах - навмисні спроби Москви, кажуть американські чиновники. "У перший день, можна було сказати, що це помилка", - сказав високопоставлений американський чиновник. "Але на третій і четвертий день стало очевидним - немає жодних сумнівів, що це робиться навмисно. Вони знають, куди вони б'ють", - сказав один із чиновників.

Крім того, у статті підкреслюється, що повстанці в Сирії в нинішньому світлі подій не отримують істотної підтримки від своїх союзників – США.

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія надає підтримку Башару Асаду,чинному президентові країни, в той час як більшість членів НАТО і Європейського Союзу звинувачуютьрежим Асада в військових злочинах і вимагають його відставки. Паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з бойовиками "Ісламської держави".

30 вересня 2015 годапрезидент Сирії Башар Асад попросив у Росії допомога військово-повітряних сил. У той же день Росія завдала авіаудару в Сирії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі