Топ Новини

Росія побудувала свій аналог кримського полігону НВТКА

15 березня 2013 в 17:00

Росія вже до осені введе в експлуатацію замінник кримського авіатренажерного комплексу НВТКА, щоб не платити Україні 700 тисяч доларів щорічно.

НИТКА
Кримський полігон "Нитка" для Росії став обходитися занадто дорого

Росія має намір вже восени 2013 року ввести в експлуатацію власний аналог кримського авіатренажерного комплексу НВТКА, за використання якого минулого літа Україна вирішила брати з росіян "живі" гроші замість комплектуючих до авіатехніки.

Російський аналог НВТКА для тренування льотчиків палубної авіації будується у місті Єйськ на Кубані.

"Глобально там будівельні роботи практично завершені. Думаю, що у серпні-вересні цього року там вже літаки будуть літати", - повідомив директор "Спецбуду" Григорій Нагінський.

Авіаційний комплекс НВТКА (НВТКА - наземний випробувальний тренувальний комплекс авіаційний) використовується для підготовки льотчиків палубної авіації.

Цей тренажер є аеродромом зі сталевим льотним полем у вигляді корабельної палуби, обладнаний трампліном і аерофінішерами. Габарити льотного поля еквівалентні габаритам льотної палуби важкого авіаносного крейсера "Адмірал флоту Радянського Союзу Кузнєцов".

Єдиний створений у СРСР комплекс НВТКА знаходиться на аеродромі Новофедорівка (поблизу міста Саки в Криму) і належить Україні.

У лютому 1997 року Росія підписала з Україною угоду про використання полігону. Російська сторона не раз просила Києва передати їй полігон в оренду.

Повідомлялося, що щорічна вартість оренди полігону обходиться Росії в середньому 700 тисяч доларів. Однак розрахунки велися не у твердій грошовій валюті, а у вигляді постачань на еквівалентну суму запчастин до літаках типу Су. У серпні 2012 року Міноборони України повідомило, що ухвалене рішення перейти на розрахунки в живих грошах.

Читайте також:

ЧФ РФ продовжує займати кримську землю, не підписавши жодного договору про оренду

Росія побудує найбільший військовий корабель з часів СРСР

Україна просить у Росії причал для свого єдиного підводного човна

Світову корупцію в "оборонці" оцінили у $ 20 млрд, Україна - в групі з високим рівнем ризику

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...