Росія готується до великої війни і стягує війська до кордону України – Wyborcza

Поділитися
Росія готується до великої війни і стягує війська до кордону України – Wyborcza Росія формує 400-тисячний військових контингент на кордоні з Україною. © army-news.ru
Видання пише, що Москва відправляє до українського кордону солдатів, ракети і літаки.

До кінця року Збройні сили Росії збираються провести близько 4 тисяч маневрів. Про це розповів заступник міністра оборони генерал Дмитро Булгаков. Вже 15 серпня відбудуться навчання "Кавказ 16" за участі військових частин південного військового округу, який розташований впритул до кордону України.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу також похвалився тим, як зміцнює сили біля українських кордонів. Про це нагадує сьогодні Gazeta Wyborcza. За його словами, через те, що "загроза з боку України і НАТО зростає", російська армія сформувала в південному окрузі чотири нові дивізії і дев'ять бригад. Крім того, поблизу України Москва вирішила розмістити ракети класу "Іскандер".

Тим часом, військово-морські сили в регіоні отримали ракети "Бастіон" і "Бал", а також протиповітряні ракети с-400 "Тайфун". Загалом, за словами Шойгу, частини південного округу за останні два роки отримали близько чотирьох тисяч нових бойових машин, літаків і різного роду ракет.

У свою чергу, військовий експерт Віктор Мураховський звертає увагу, що Шойгу бреше, коли каже про чотири нові дивізії біля кордону України. Абсолютно новими насправді можна назвати лише дві з них: 150-ту Ідрицько-Берлінську дивізію, яка свою назву успадкувала від тієї, яка "70 років тому підняла радянський прапор над Рейхстагом", а також розміщену в окупованому Криму дивізію протиповітряної оборони, озброєну ракетами С-400.

Ще дві – це старі дивізії, які в наслідок реформи армії, започаткованої в 2008 році міністром оборони Анатолія Сердюкова, були перетворені на військово-повітряні військові частини. А зараз їхній статус повернули, оскільки Москва намагається розвернути свої Збройні сили на Захід.

Кремль остаточно відкинув плани Сердюкова, який намагався підготувати Росію до внутрішніх конфліктів, зокрема на Північному Кавказі чи в Центральній Азії. Він відмовився від дивізій і полків. Головною бойовою одиницею російської армії стала бригада солдатів з трьох-чотирьох мотострілецьких батальйонів, посилених власною артилерією, системами комунікації, розвідувальним блоком і тиловими службами. Такі бригади могли діяти самостійно на полі бою, не чекаючи підтримку основних сил.

Але сьогодні Росія змінила підходи. Вона повертає дивізії і армії. Про те, як Москва будує свій "український фронт", написав нещодавно російських тижневик "Ведомости" з посиланням на московського військового експерта Руслана Пухова.

Він нагадав, що поблизу північного кордону України розміщені сили створеною рік тому Першої танкової армії. На півдні Росія створює 20-ту армію. Також в планах Москви створити в регіоні ще одну нову армію.

"Сенс цих змін очевидний: на кордоні з Україні, де ще три роки тому не було зовсім ніяких військ, російська сторона створює три великі суходільні групи для раптового наступу в напрямку Києва, який розташований від кордону лише за 270 кілометрів. А на півдні – для створення міцних лещат і оточення головних сил української армії на лівобережній Україні", - пояснив Пухов.

Він розповів Gazeta Wyborcza, що попри те, що говорять на Заході, мобілізація Збройних сил Росії біля кордону України не порівняно більша, ніж біля країн Балтії чи Польщі.

"В Калінінградській області немає зараз ніяких "Іскандерів". Розміщена там 152 ракетна бригада лишається єдиною нашою частиною, озброєною старими "Точками-У" і не отримала ще нові ракети", - сказав Пухов.

Минулої п'ятниці в бюлетені "Незалежний військових погляд", який отримують всі частини російської армії, відкрито було написано: "Росія не виключає великої війни. Україна стає нашим стратегічним ворогом". І нібито саме тому Москва відправляє потужні сили на український кордон.

Росія також зміцнює позиції на середньому заході біля кордону Білорусі. З середини минулого року під Смоленськом почала службу 144-та моторизована піхотна дивізія. До її складу входить полк танків, три полки піхоти, полк артилерії, а також протиповітряної і протиракетної оборони. В цілому там базується близько 10 тисяч солдатів.

Раніше видання The National Interest писало, що надмірна мілітаризація лише нашкодить боєздатності російської армії через недостатню кількість резервістів та скромні можливості російської економіки.

У березні глава Пентагону Ештон Картер озвучив п'ять глобальних стратегічних проблем для США. На перше місце він поставив Росію. У свою чергу глава МЗС Британії Філіп Хеммонд назвав Росію загрозою і викликом усьому світу.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі