Топ Новини

Росія буде керувати угрупуванням свого ВМФ у Середземному морі з території України

17 березня 2013 в 12:00

Угруповання військово-морського флоту Росії в Середземному морі складатиметься з п'яти-шести кораблів. Надалі угрупування ВМФ РФ можуть з'явитися навіть в Індійському і Тихому океанах.

Флот
У Середземне море Росія направить п'ять-шість кораблів

Постійне оперативне з'єднання ВМФ Росії в Середземному морі складатиметься з п'яти-шести кораблів, повідомив у неділю головнокомандувач ВМФ адмірал Віктор Чирков в інтерв'ю телеканалу "Зірка".

"До п'яти-шести кораблів повинні перебувати на постійній основі в Середземному морі, управління має здійснюватися через командування Чорноморським флотом. Управління угрупуванням буде здійснюватися командуванням Чорноморського флоту", - сказав Чирков.

В основу угрупування увійдуть кораблі першого рангу, тобто фрегати і крейсери, а також кораблі підтримки.

За словами Чиркова, одним Середземним морем справа не обмежиться. Якщо буде потрібно, угрупування ВМФ можуть з'явитися навіть в Індійському і Тихому океанах, хоча поки необхідності в них немає. Рішення буде ухвалюватися залежно від ситуації, уточнив він.

"В історії ВМФ СРСР був досвід, коли в нас були ескадри в Індійському і Тихому океанах. Безумовно, якщо буде потрібно, то ми будемо пропонувати керівництву Міноборони, уряду, президенту там також створювати оперативні з'єднання на постійній основі", - сказав адмірал.

У Середземному морі радянський флот діяв з 1967 по 1992 рік. Тоді п'ята Середземноморська ескадра кораблів ВМФ з 30-50 кораблів протистояла шостому флоту ВМС США. Нинішня ініціатива набагато скромніша.

Відновити свою постійну присутність у Середземному морі Росія планує до 2015 року.

Зазначимо, що для реалізації задуманого міністерство оборони РФ повинне не пізніше ніж за два-три роки вирішити проблему оновлення корабельного складу Чорноморського флоту, чому досі перешкоджає Україна, і створити систему матеріально-технічного забезпечення формованого оперативного з'єднання.

Читайте також:

Російські військові кораблі через десятки років повернуться в Середземне море

Україна не поспішає давати згоду на переозброєння Чорноморського флоту РФ

Україна просить у Росії причал для свого єдиного підводного човна

Україна перешкоджає збільшенню військової сили Чорноморського флоту, - російський адмірал

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • михайло 17 марта, 21:18 В РОСІЇ ЗНИЩЕНА ВСЯ СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ВМФ, ТОЧНІШЕ ЗНИЩЕННИЙ ВМФ. ТА Й ВПС ТАКОЖ ЗНИЩЕНІ. ЗАЛИШИЛИСЬ ДЕЯКІ МОРСЬКІ ПІДРОЗДІЛИ НК НК І ПЛ ПЛ, ФАКТИЧНО БЕЗ МОРСЬКОЇ АВІАЦІЇ. ТОМУ, НАЖАЛЬ, ПРО ЯКІСЬ УГРУПУВАННЯ В СЕРЕДЗЕМНОМУ МОРІ - ПУСТІ ЗАЯВИ. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Трах-москоляку 17 марта, 16:33 Тобто якщо мосоковсько-татарська флотілія війде до бойових дій, то може бути завданий удар відповідь по теренах України? А чому мосоковито-татарам не керувати своєю морською Ордою з Новоросійська? Значно гарніше місце. А україні потрібно забивати радіоефір московитам, щоб з’ізджали геть з Укарїни! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...