Родичі жертв катастрофи MH17 вимагають опублікувати радіолокаційні знімки

Поділитися
Родичі жертв катастрофи MH17 вимагають опублікувати радіолокаційні знімки Ні Україна, ні РФ не надали дані з первинних радіолокаторів © @oivshina
Потенційно первинний радіолокатор міг відстежити траєкторію ракети, якої збили малайзійський "Боїнг" над Донбасом.

Родичі жертв катастрофи малайзійського "Боїнга" MH17 зажадали від прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте розпочати міжнародну кампанію за отримання радіолокаційних знімків, які можуть допомогти визначити, хто випустив ракету, яка збила літак, передає AFP.

Родичі загиблих громадян Нідерландів написали звернення до Рютте з протестом з приводу того, що слідчім не надали дані первинного радіолокатора ні Україна, ні Росія.

"Ми не можемо прийняти того, що люди відмовилися надати важливу інформацію", - йдеться у листі, що датований 12 січня.

Зокрема, родичі закликали Рютте "натиснути" на ООН або Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО) з метою зажадати передати інформацію.

Нідерландські слідчі зазначили, що вони отримали деякі дані радіолокаторів від України і Росії, але вони не отримували даних так званого "первинного радіолокатора" з цих країн.

Первинний радіолокатор, на відміну від вторинного, може виявити літак або невідомі літаючі об'єкти, навіть якщо вони не обладнані радіолокаційним маяком. Це означає, що потенційно первинний радіолокатор міг відстежити траєкторію ракети.

При цьому нідерландські слідчі в своєму жовтневому доповіді заявили, що це було "дуже малоймовірно", що первинні радіолокаційні системи могли б виявити ракету.

Згідно з вимогами ІКАО, дані з первинного радара повинні зберігатися 30 днів або довше, якщо це необхідно для розслідування авіакатастрофи.

Російська сторона заявила нідерландським слідчим, що не зберегла дані з первинного радара, оскільки авіакатастрофа була не на її території. У свою чергу, українська влада говорить, що в момент катастрофи MH17 системи первинного радара були відключені для планового технічного обслуговування.

В 15:30 четверга, 17 липня 2014 року, в Донецькій області поруч з селищем Шахтарськ в зоні бойових дій був збитий Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що слідував рейсом MH17 "Амстерлам-Куала-Лумпур". Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.

Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам. "Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.

Також Радбез Нідерландів дійшов висновку, що в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над територією конфлікту в східній частині країни в якості запобіжного заходу.

У той же час українська сторона зазначає, що на момент аварії MH17 Україною були дотримані всі рекомендації з безпеки польотів, оскільки управління повітряним простором узгоджується з європейською системою і відбувається відповідно до вимог ICAO.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі