Реальною проблемою Німеччини є Китай, а не Греція – Die Welt

Поділитися
Реальною проблемою Німеччини є Китай, а не Греція – Die Welt У китайського середнього класу більше немає грошей на німецькі автомобілі © m.fang.com
Пекін намагається зупинити обвал фондового ринку шляхом мільярдних грошових вливань, але ринок акцій продовжує падати.

В іншій частині світу зростає побоювання, що в ситуації падіння фондового ринку Комуністична партія КНР більше не є господарем становища, що не хоче визнати уряд в Пекіні, пише у вівторок німецька газета Die Welt.

Китайський уряд все ще "чіпляється" за свою систему керованого капіталізму. Але "землетрус", який переживає Китай в ці дні і тижні, може стати кінцем планової економіки.

Віра в те, що Пекін може підтримувати фондовий ринок і постійно його стабілізувати, зникає. Навіть економісти висловлювали побоювання, що обвал фондового ринку може поставити під загрозу досягнення мети зростання економіки в 7 %.

Після закриття ринку в понеділок регулятор з цінних паперів погодився придбати акції для того, щоб "заспокоїти" ринок і усунути системні ризики. У той же час, влада оголосила про намір вжити заходів проти "злих" спекулянтів. Але втручання відпочатку давали мало ефекту. "Ви не можете постійно маніпулювати ринком. У довгостроковій перспективі не можна диктувати курси", - заявив Bloomberg засновник DeMark Analytics Том Демарк.

Приводом для недавньої паніки стали "слабкі економічні дані з Китаю і побоювання, що влада в Пекіні не може отримати контроль над ситуацією на фондових ринках.

Цей "землетрус" викликав заклопотаність з приводу глобального економічного спаду. Існує велика небезпека, що така турбулентність може позначитися на попиті на німецьку експортну промисловість. Адже майже 7 % німецького експорту йде в Китай. Ці цифри демонструють, на думку газети, що реальні проблеми для глобальної економіки не в Афінах, а в Пекіні.

Багато приватних інвесторів банкрутують. "Китай, ймовірно, один із найбільш спекулятивних ринків у світі, де більшість інвесторів вклали в кредит", - сказав CNBC директор міжнародного управління портфелем у Riverfront Investment Group Кріс Константінос.

А адже це той самий середній клас, на який керівництво партії покладало свої надії в плані економічного відновлення країни. Проблема в цій ланці має великий глобальний вплив. На Китай припадає близько однієї п'ятої від загального світового зростання. У минулому році німецькі компанії експортували товарів і послуг в обсязі 75 млрд євро в Китай, це приблизно 2,5 % від загального обсягу економічної виробництва Німеччини.

Автомобільні компанії Німеччини вже відчули "ослаблення" Китаю. Всім компаніям довелося оголосити про скорочення зростання. Якщо у середнього класу в Китаї в даний час не залишилося грошей для німецьких автомобілів, то обвал фондового ринку в Пекіні є проблемою для німецької промисловості.

Читайте також: Перше видання "Хоббіта"Джона Толкіна продали на аукціоні за 185 тис євро

Раніше німецька газета Die Welt писала, що Німеччина турбується про наслідки для своєї країни через уповільнення зростання китайської економіки. На даний момент Німеччина все більше відчуває на собі негативні наслідки спаду китайської економіки. МВФ також підтверджує високий експортний ризик Німеччини у зв'язку з цим процесом.

Напередодні, 27 липня, китайський фондовий ринок обвалився до рекорду за 8 років.

На початку місяця, 7 липня стало відомо, що китайська фондова біржа обвалилася, а втрати склали близько трьох трильйонів доларів. Критична ситуація виникла через маржинальну торгівлю, або використання боргів для купівлі цінних паперів. Вона породила побоювання появи "економічної бульбашки".

Влада КНР намагалася стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинну публічну пропозицію і зменшивши торгові збори. Але все це не спрацювало.

Пізніше Пекін масово скуповує знецінені акції через обвал фондової біржі. Хоча зазвичай вона лише дає позики брокерам, щоб підтримати маржинальне кредитування. Банк також виділив 41,8 мільярдів доларів кредиту брокерам, щоб вони могли купувати частки, які інвестори намагаються якомога швидше продати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі