Путіну терміново потрібні гроші – Handelsblatt

3 лютого 2016 в 16:09

Однак умови нової приватизації, які виставив Кремль, вказують на те, що в ній будуть брати лише друзі-олігархи президента.

Владимир Путин
Путін розпродасть друзям держкомпанії за безцінь. Ілюстрація
fotki.yandex.ru/users/iac4x42009
 Падіння цін на нафту змушує владу Росії активніше і рішучіше діяти через скорочення доходів від продажу енергоносіїв. Тож Москва взяла курс на нову хвилю приватизації державних компаній.

І головна мета цього розпродажу очевидна: Кремлю терміново потрібні гроші, щоб залатати дірки у бюджеті. Про це на сторінках Handelsblatt пише оглядач Андре Баллен.

Російський президент одразу ж поставив високу планку, вимагаючи від уряду утримати дефіцит на рівні 3%. Але цього дуже тяжко добитися через скорочення нафтових доходів. Тому Росії доводиться розпродавати свої найцінніші активи. На продаж виставлені державні частки в РЖД, "Совкомфлот", компанії "Алроса", яка займається виробництвом алмазів, а також нафтових корпораціях "Роснефть" і "Башнефть", а також банку "ВТБ" і компанії "Аерофлот".

Всього Москва розраховує за три роки отримати від приватизації 12 мільярдів євро. Під час засідання уряду щодо приватизації чиновники ще не почали обговорювати конкретні кроки. Але вже зараз стало зрозуміло, що контрольний пакет цих компаній все одно лишиться в руках держави.

Крім того, Кремль дуже звузив коло тих, хто отримає право купити державні активи, віддавши таку можливість лише російським компаніям. При цьому російські фірми, зареєстровані в офшорах, не будуть мати змоги брати участь в цьому процесі. Путін пояснив, що нові власники повинні "лишатися під російською юрисдикцією".

"Звісно, поки не зрозуміло, чи зможуть стратегічні інвестори брати участь у приватизації через створення фірм в Росії. Але навряд чи хоч одна іноземна компанія піде на такий ризик з огляду на чинні санкції і той факт, що, купивши російські активи, вона все одно буде міноритарним акціонером з незначним впливом", - йдеться в статті.

Тому, на думку експертів, швидше за все в Росії повториться сценарій 90-х років, коли дуже мале коло людей з оточення президента змогли збагатитися, скупивши за безцінь державні компанії. Тим часом, видання Bloomberg писало, що західні інвестори не повірили намірам Путіна запустити приватизацію. Перший раунд російської приватизації привів до перерозподілу ресурсів і концентрації багатства в руках олігархів, і виходячи з цього, багато чого буде залежати, як це буде відбуватися в цей раз.

Раніше газета The Financial Times писала, щоприватизація "Роснефті" може врятувати владу Путіна. Видання Die Welt писало, що у Росії є півтора роки до банкрутства. За словами голови інвестиційного фонду Hermitage Capital Білла Браудера, крах російської економіки станеться через 18 місяців, якщо Кремль не помириться із Заходом і не доб'ється скасування санкцій.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...