Путін анексував Крим через рішення Обами не карати Асада – Washington Post

Поділитися
Путін анексував Крим через рішення Обами не карати Асада – Washington Post Путін наважився анексувати Крим через нерішучість Обами в Сирії. Ілюстрація © Forpost
США не варто дозволяти Росії втручатися у сирійську війну.

Нещодавно Дональд Трамп заявив: "Нехай Росія воює з "Ісламською державою". Чому нас це має хвилювати?". Це хороше питання. Якої шкоди може завдати те, що США дозволять Кремлю воювати в Сирії замість них? І відповідь проста: великої.

Про це на сторінках Washington Post пише оглядач Марк Тіссен. Він нагадує, що Росія вже другий тиждень бомбить сирійську територію, запевняючи, що воює проти "Ісламської держави". Але насправді вона бореться не з терористами, а з сунітськими повстанцями, які воюють проти режиму Башара Асада. І серед них є і ті, кого тренували і озброїли США.

"Стратегічна ціль Росії не в тому, щоб знищити ІДІЛ, а щоб зміцнити режим Асада, який підтримує Іран, а потім змусити Захід теж визнати його", - йдеться в статті.

Друга причина, чому не можна дозволяти Росії воювати в Сирії полягає в тому, що російське втручання не ослаблює "Ісламську державу", а навпаки – зміцнює її. Москва, знищуючи помірковану опозицію, підштовхує сирійців до лав ІДІЛ і "Аль-Каїди". Терористична загроза необхідна Башару Асаду для виправдання існування свого режиму в якості останньої сили, яка протистоїть їй.

Третя причина – військова присутність Росії в Сирії зміцнює Іран. Співпраця в близькосхідній країні закладає фундамент для нової коаліції за участі Росії, Ірану, Іраку, Сирії і "Хезболи". Тегеран же отримає за це від Москви ракетні системи С-300, щоб захистити свою ядерну програму від можливого зовнішнього вторгнення.

І четверта причина – слабкість США, яку виявляє безкарна військова активність Росії.

"Саме те, що Обама не покарав Асада за порушення "червоної лінії", якою було оголошено застосування хімічної зброї, підштовхнуло Путіна до анексії Криму. Чим більше доказів американської слабкості, тим більше в майбутньому Путін буде випробовувати готовність США захищати союзників по НАТО в Балтії, перед якими у нас є зобов'язання. Тепер у нього ще й є військово-повітряна база в Туреччині, яка теж член НАТО. Інші суперники США, такі як Китай і КНДР, теж можуть вирішити перевірити нашу рішучість. Слабкість провокує", - йдеться в статті.

А по-п'яте, російські бомбардування в Сирії створюють враження, ніби США не проти цього. А це значить, що в певному сенсі вони в союзі з Росією, Іраном, режимом Асада і "Хезболою". Таким чином Америка має вигляд ненадійного партнера, оскільки співпрацює з силами, які навряд чи можна назвати її традиційними союзниками.

"Простіше кажучи, російське втручання в Сирію можна назвати геостратегічною катастрофою для США", - пише оглядач.

В цей же час, видання The Economist писало, що Путін втягнув Росію в конфлікт, з якого їй буде тяжко вийти. Асад потрібен російській стороні в статусі президента до тих пір, доки вона домовиться про якесь рішення щодо майбутнього Сирії в цілому. Також Росії важливо утримати військову базу в Тартусі, щоб зберегти вихід до Близького Сходу, країни якого є важливими покупцями російської зброї.

Видання Time писало, що кремлівській пропаганді складно виправдати вторгнення Росії в Сирію. У випадку вторгнення в Україну Москва легко вигадала "захист споконвічних земель" і російськомовних людей. А от в Сирії немає ані першого, ані другого.

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія надає підтримку Башару Асаду,чинному президентові країни, в той час як більшість членів НАТО і Європейського Союзу звинувачуютьрежим Асада в військових злочинах і вимагають його відставки. Паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з бойовиками "Ісламської держави".

30 вересня 2015 годапрезидент Сирії Башар Асад попросив у Росії допомога військово-повітряних сил. У той же день Росія завдала авіаудару в Сирії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі