Приватизація "Роснефті" може врятувати владу Путіна – FT

Поділитися
Приватизація "Роснефті" може врятувати владу Путіна – FT Продаж акцій "Роснефти" на тлі низьких цін на нафту є не ідеальним рішенням для Путіна
"Роснефть" є вельми привабливим активом, продаж акцій компанії може принести довгоочікувані інвестиції в російську економіку.

Високі ціни на нафту підтримували російську економіку з того моменту, як Володимир Путін прийшов до влади в 1999 році. Вуглеводні забезпечують переважну частку доходів від експорту РФ. Але в нинішній ситуації з цінами на "чорне золото" необхідні радикальні заходи для запобігання економічного колапсу і політичного інакомислення, пише у своєму блозі на The Financial Times Нік Батлер.

На його думку, приватизація повернулася до порядку денного міжнародної нафтової промисловості. Так, перспектива продажу Саудівської Аравії Saudi Агамсо, найбільшого в світі виробника нафти, трохи затягується. Однак деякі подібні угоди можуть бути завершені раніше. Найбільш інтригуючою є можливість того, що російська власда може продати 69,5 % "Роснефті".

"Будь-який такий продаж буде сприйнятий як крик відчаю. Це наслідки падіння цін на нафту і газ, які ми бачили протягом останніх двох років, а країна, як і раніше, цілком залежить від експорту нафти і газу, що для її доходів і багатства було драматично і до подальшого падіння до $ 30 за останні два тижні", - пише Батлер.

Російська економіка скоротилася на 4 % в 2015 році. Уряд країни, яка залежить від нафтових і газових доходів на 50 % доходів, скоротив свої витрати на 10 % в минулому році. Процентна ставка була підвищена до 17 % на тлі безуспішної спроби підтримати рубль. Темп інфляції - 12,5 %, а рівень зарплати продовжує падати.

За словами автора, тиск на російську економіку посилитися, якщо ціни на нафту залишаться на нинішньому рівні протягом тривалого часу. Так, ще плануються скорочення видатків у цьому році, але державний бюджет РФ на 2016 рік був заснований на ціні на нафту до 50 доларів, і як і раніше показує дефіцит у розмірі 3 %. При ціні в $ 30 дефіцит може досягти 5 % або більше.

""Роснефть" є вельми привабливим активом", - вважає Батлер. Компанія отримує близько 22 млрд барелів, а коефіцієнт обсягу виробництва за останні 5 років становить 150 %. Автор припускає, що приватизація може приймати різні форми - це можуть бути і прямі продажу окремих активів для створення окремої компанії. Найпростішим підходом було б продати ще 10-15% акцій. Більш радикальний і вигідний вихід - це продати акцію одним пакетом.

Автор визнає, що при цьому, звичайно, Росія несе політичні ризики, що буде стримуючим фактором для деяких інвесторів. І тут проблема виникла через неврегульований конфлікт між Росією і західними державами. "Україна значною мірою зникла із заголовків газет, хоча бойові дії тривають у східній частині країни. Адміністрація президента Барака Обами залишається інстинктивно ворожою по відношенню до Володимира Володимировича", - говорить він. З іншого боку – санкції ЄС.

На думку Батлера, продаж акцій "Роснефті" на тлі низьких цін на нафту є не ідеальним рішенням для Путіна. Але угода може залучити такі потрібні інвестиції. "Існують також політичні вигоди, оскільки будь-яка подібна угода привернула б західного союзника, який би виступу за зняття санкцій проти РФ", - стверджує автор.

Крім того, він підкреслює, що головною метою Путіна є намір утриматися у своєму кріслі будь-якою ціною. А приватизувати "Роснефть" повністю навряд чи вдасться виходячи їх позиції російської влади.

Раніше видання Financial Times повідомляло, що BP може укласти угоду з "Роснефтью" на $ 700 млн всупереч санкціям проти Росії. Співпрацю європейських і російських компаній розширюється завдяки тому, що санкції Євросоюзу дозволяють європейським корпораціям продовжити виконання раніше укладених контрактів. І в зв'язку з цим посилюються розбіжності між США і ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі