Президенту Колумбії вручили Нобелівську премію миру

Поділитися
Президенту Колумбії вручили Нобелівську премію миру Нобелівський комітет оцінив роботу Сантоса як рушійну силу мирного угоди
Колумбійський політик отримав цю престижну нагороду за свій внесок у підписання угоди про мир з ліворадикальної угруповання.

Урочиста церемонія вручення Нобелівської премії миру колумбійському президенту Хуану Мануелю Сантосу відбулася в столиці Норвегії Осло.

Колумбійський політик отримав цю престижну нагороду за свій внесок у підписання угоди про мир з ліворадикальної угрупуванням ФАРК, поклавши тим самим кінець тривала 52 роки громадянської війни, в якій загинуло понад 200 тисяч чоловік.

Сантос отримав золоту медаль, грамоту та чек на 8 млн шведських крон (870 тисяч доларів).

Нобелівський комітет оцінив роботу Сантоса як рушійну силу мирної угоди, підписаної в листопаді 2016 року між урядом Колумбії й бойовиками.

У суботу ж відбудеться нагородження та інших нобелівських лауреатів цього року, але не в Осло, а в Стокгольмі, де зазвичай проходить ця церемонія.

Відомо, що на ній не буде лауреата цього року по літературі - американський співак Боб Ділан відмовився бути присутнім на заході. На його прохання нагороду отримає співачка Петті Сміт.

Читайте також: Президент Колумбії віддасть свою Нобелівську премію жертвам війни

26 вересня Мануель Сантос підписав мирну угоду з угрупованням FARC, завершивши громадянську війну, яка тривала в Колумбії останні 50 років. Жертвами тривалого конфлікту стали 220 тисяч осіб, а близько шести мільйонів колумбійців були змушені покинути свої будинки. За це він удостоївся Нобелівської премії миру.

Протистояння колумбійської влади і FARC - найдовший конфлікт уряду і повстанців не тільки в історії Південної Америки, але і всього західного півкулі. FARC з'явилася в 1966 році на тлі невдоволення жителів країни соціальною нерівністю. Війна в Колумбії сприяла виникненню збройних конфліктів та в ряді інших країн регіону.

Нагадаємо, що на референдумі громадяни Колумбії відмовилися підтримувати перемир'я з повстанцями. Після підрахунку 99,79% бюлетенів за угоду віддали свої голоси 49,76%, висловилися проти 50,23% учасників голосування.

Детальніше про протистояння між урядом і повстанцями читайте у статті Олексія Коваля "Колумбія: примирення через референдум не пройшло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі