Президент Вірменії Серж Саргсян переобраний на другий термін

19 лютого 2013 в 10:22

Чинний глава Вірменії Серж Саргсян переміг на президентських виборах з майже 60% голосів.

Чинний президент Вірменії Серж Саргсян здобув перемогу на президентських виборах, отримавши 58,64% голосів виборців, повідомив ЦВК республіки після підрахунку даних з усіх 1988 виборчих дільниць країни.

На другому місці - колишній глава МЗС Вірменії Раффі Ованесян, який очолює опозиційну партію "Спадщина" (36,75% голосів). Результати решти кандидатів не перевищили 3% голосів.

Результати виборів не стали несподіванкою: ще до початку голосування експерти вказували на те, що найсильніші позиції у Саргсяна, оскільки кандидати, які могли б скласти йому реальну конкуренцію, зняли свої кандидатури без чіткого пояснення причин.

Перед виборами велику увагу привернув замах на одного з кандидатів, голову партії "Об'єднання "Національне самовизначення" Паруйра Айрікяна. 31 січня Айрікян був поранений в область плеча в центрі Єревану, після чого його прооперували.

Він подав заяву до Конституційного суду країни з проханням перенести вибори на два тижні, але потім сам забрав цю заяву.

Поліція повідомила, що отримано щонайменше 70 повідомлень про порушення під час голосування.

Партія "Спадщина" заявила, що безліч бюлетенів, в яких голос був відданий не за чинного президента, були викинуті. Вона не уточнила, чи буде оскаржувати результати в суді.

У вівторок свій вердикт про хід голосування повинні винести спостерігачі від Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

У січні Парламентська асамблея Ради Європи висловила свою стурбованість тим, що основні політичні партії Вірменії, які мали виставити своїх кандидатів на президентських виборах, відмовилися брати в них участь, посилаючись на те, що не мають довіри до справедливості всього виборчого процесу.

Перемога Саргсяна на виборах 2008 року призвела до кривавих зіткнень між поліцією і прихильниками опозиції, які заявляли про те, що результати голосування були сфальсифіковані. Однак тоді ОБСЄ визнала вибори в основному відповідають міжнародним стандартам.

Президент Вірменії обирається на п'ять років, не більше ніж на два терміни поспіль. Переможцем на виборах вважається кандидат, що набрав просту більшість голосів. Вибори вважаються такими, що відбулися, в будь-якому разі, бо у вірменському законодавстві немає порогу виборчої явки.

За матеріалами: Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...