Президент Сербії вибачився за різанину у Сребрениці

25 квітня 2013 в 15:57

У 1995 році у Сребрениці було вбито близько 8 тисяч чоловіків і хлопчиків-мусульман після того, як це місто перейшло під контроль боснійських сербів.

nikolich.jpg
Томіслав Ніколіч приніс вибачення за масові вбивства боснійських мусульман
b92.net

Президент Сербії Томіслав Ніколіч приніс вибачення за злочини проти боснійських мусульман, які від імені Сербії і сербського народу були скоєні під час війни у Боснії і Герцеговині 1992-1995 років.

Дану заяву Ніколіч зробив в інтерв'ю боснійському телеканалу BHT, яке вийде в ефір 7 травня, сьогодні ж ЗМІ оприлюднили анонс цієї бесіди.

Президент повідомив, що планує відвідати місто Сребреніца на сході Боснії і Герцеговини, де в липні 1995 року відбулася масова розправа над боснійськими мусульманами. За оцінками міжнародних експертів, у Сребрениці було вбито близько 8 тисяч чоловіків і хлопчиків-мусульман після того, як це місто перейшло під контроль формувань боснійських сербів на чолі з генералом Ратко Младічем.

"Я стаю на коліна і прошу для Сербії помилування за злочин, вчинений у Сребрениці. Прошу вибачення за злочини, які від імені нашої держави і нашого народу скоїли окремі особи", - сказав Ніколіч, відмовившись при цьому визнати розправу у Сребрениці геноцидом. За словами сербського президента, "геноцид потрібно довести". Політик додав, що багато події, що відбувалися на теренах колишньої Югославії в 1990-ті роки, мають риси геноциду.

Міжнародний трибунал з колишньої Югославії і Міжнародний суд ООН класифікували розправу у Сребрениці як геноцид. Конвенція про запобігання та покарання геноциду прийнята Генеральною асамблеєю ООН в 1948 році. Під геноцидом розуміються дії, що здійснюються з наміром знищити повністю або частково, якусь національну, етнічну, расову або релігійну групу. За час війни у Боснії і Герцеговині загинули близько 100 тисяч осіб, в основному мусульмани. На момент початку конфлікту населення країни становило понад 4 мільйонів людей.

Читайте також:

Президенти Сербії і Косово вперше в історії провели переговори

Боснія згадує жертв різанини в Сребрениці

У Гаазі розпочався суд над лідером боснійських сербів Ратко Младічем

За матеріалами: РИА Новости
Теги Сербія
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...