Президент Грузії дивується, навіщо величезній Росії "ще квадратні метри" - Business Insider

Поділитися
Президент Грузії дивується, навіщо величезній Росії "ще квадратні метри" - Business Insider Президент Грузії дивується, навіщо Росії ще більша територія. Ілюстрація
На думку Маргвелашвілі, Росія не може нічого запропонувати сусідам на противагу зближення із Заходом.

Колишні радянські республіки Грузія, Молдова і Україна все більше віддаляються від орбіти Росії, тому що її російські цінності чужі для сусідніх країн. Про це розповів президент Грузії Георгій Маргвалашвілі, - пише Business Insider.

За його словами, Росія розв'язала війну проти його країни в 2008 році тому, що не могла запропонувати альтернативи інтеграції з Заходом.

"Країна, яка відштовхує від себе сусідів, яка погрожує сусідам… Чого вона хоче?" - сказав Маргвалашвілі.

"У мене немає хорошої відповіді на це. Країна з найбільшою територією у світі виявляється потребує ще кілька квадратних метрів", - сказав президент Грузії, пригадуючи минулорічну анексію Криму і нинішню війну на Сході України.

Видання пише, що Москва офіційно заперечує свою причетність до бойових дій в Донбасі і відкидає звинувачення в незаконній окупації Криму. Так само в 2008 році в Кремлі заявляли, що намагаються силою зупинити насилля в Грузії і для цього знадобилося захопити два сепаратистські регіони країни.

В минулому році Росія звинуватила Захід у тому, що він влаштував протести в Києві задля приєднання України до ЄС. Втрата України зруйнувала плани Володимира Путіна щодо побудови Євразійського союзу на противагу ЄС. Однак, за словами Маргвелашвілі, насправді Росія не може нічого цікавого запропонувати своїм сусідам.

"Є багато цікавих європейських ринків, багато можливостей. Але Росія питає, чому ви не приєдналися до російського ринку лише тому, що Росія так хоче", - сказав президент Грузії.

"Цінності, на яких ґрунтується російська політична система чужі для нас. Вони були для нас чужими навіть коли ми були частиною СРСР", - додав він.

Він також пояснив, чому Тбілісі не відмовляється від ідеї про вступ в НАТО, а цього тижня планує провести спільні військові навчання з США. За словами Маргвалашвілі, він не довіряє словам Росії про безпеку в регіоні.

"В 1994 році Україна відмовилася від ядерної зброї в рамках угоди, на якій Росія теж поставила свій підпис. Це був прояв доброї волі українців у обмін на повагу до її територіальної цілісності. А на 20-ту річницю тієї історичної події що ми побачили? Частина України окупована, Крим окупований", - пояснив грузинський президент.

Нещодавно Генсек НАТО побачив наближення Грузії до членства. При цьому Генеральний секретар НАТО не назвав жодних конкретних термінів, через які Тбілісі могло б розраховувати на початок діалогу про повноцінне членство.

Але він закликав президента Грузії поглибити демократичні реформи, зокрема у сфері забезпечення правової держави.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі