Президенство Трампа в біді - The Economist

Поділитися
Президенство Трампа в біді - The Economist Ухвалення бюджету стане важливим випробуванням для Трампа. © VOA
І це небезпечно як для Америки, так і для світу.

Дональд Трамп переміг на виборах завдяки запевнянням, що в управлінні державою немає нічого складного. На відміну від свого опонента-демократа, чия кар'єра була повністю присвячена політиці, Трамп виступив в ролі бізнесмена, який може зробити "все, що треба".

І досить багато виборців вирішили, що самовихваляння, приниження інших, брехня і образа жінок - це все не головне. Деякі прихильники Трампа навіть побачили в цьому всьому позитивні якості. Але через 70 днів у Білому домі Трамп "забуксував".

Про це пише The Economist, нагадуючи, що його законопроект в сфері охорони здоров'я, який став його "першим актом", зазнав принизливої поразки в Конгресі, де більшісь в руках республіканців. Суди блокують його постійні спроби забороними громадянам деяких мусульманських країн перетинати американський кордон. А підозри, що його виборча команда співпрацювала з Росією, коштувала йому радника з національної безпеки. І, схоже, вони будуть переслідувати його адміністрацію.

"Виборці не вражені такими успіхами. Жоден президент не мав такого низького рейтингу підтримки так рано у свій перший термін", - пише видання.

З'явилася велика спокуса видихнути з полегшенням від того, що президенство Трампа таке безладне. Для тих, кого непокоїв його порядок денний і відсутність поваги до інституцій, можливо, найбільша надія заключається в тому, що Трамп так і не зможе втілити свої задуми.

"Ця логіка приваблива, але помилкова. У Вашингтона накопичилося багато роботи за останні роки. Саміт з лідером КНР Си Цзиньпіном, який відбудеться незабаром, вказує на те, що Америка досі незамінна. Слабкий президент становить небезпеку. Уявіть лише торговельні війни, кризу в Балтії чи конфлікт в корейському регіоні", - йдеться в статті.

Трамп не перший магнат, якому довелося зрозуміти, що бізнес і політика працюють за різними правилами. Той, хто втратив угоду, завжди може знайти того, з ким можна домовитися про іншу. Але в політиці уникнути наслідків не так просто. Якщо Трамп зараз зневажає фракції республіканців, які насмілилися кинути йому виклик, відмовившись ухвалювати його законопроект про охорону здоров'я, Конгрес все одно лишається єдним місцем, в якому він може просувати свої законодавчі ініціативи.

Природа політичної влади теж інакша. Як у власника і генерального директора бізнесу, у Трампа в руках абсолютна влада. Конституція ж зупиняє потенційних автократів. Коли Трамп діє належним чином, як у випадку з висуванням своїх кандидатур на заповнення вакантних місць у Верховному суді, він має право перемогти. Але коли суди ставлять під сумнів законність його постанови про заборону мусульманам приїжджати в США, вони лише виконують свою роботу. Так само і рішення республіканської більшості відкинути законопроект Трампа про охорону здоров'я вказує на те, що депутати помітили дефекти документу, який лишить десятки мільйонів американців належного захисту.

Для Трампа мистецтво політичних компромісів нове. Він розмиває межу між його власними інтересами і інтересами країни. Він не розуміє суті різних законних запобіжників. Його дратує те, що він - найбільш впливовий лідер у світі і при цьому його влада обмежена. Достатньо лише прочитати його повідомлення в Twitter, щоб зрозміти, наскільки Трамп охоплений параноєю і марнославством: преса "бреше" про нього, на виборах нібито мільйони голосів за нього були "невраховані", спецслужби не лояльні, а попередник нібито прослуховував його телефон. Така поведінка, на думку видання, не достойна президента.

Те, що головною жертвою цих образ в мережі став сам "верховний командувач Twitter-а", демонструє силу американської демократії. Але інститути можуть дати тріщину, а країна розділена. Якщо Трамп не змінить свій курс, шкода від його діяльності посилиться. Наступним випробуванням буде бюджет. Якщо Республіканська пратія не зможе його ухвалити, уряд вже з 29 квітня почне рухатися в бік припинення своєї роботи.

Тим часом, видання Newsweek писало, що в США демократи шукають причини для імпічменту Трампа. Дехто з конгресменів переконаний, що відсутності фактів, які б доводили звинувачення Трампа на адресу Обами щодо прослуховування, вже достаньо, щоб почати процес.

Нагадаємо, що вчора на відкритому слуханні голова ФБР підтвердив існування розслідування щодо зв'язку команди Трампа з Росією. При цьому він зауважив, що зазвичай бюро не підтверджує і не спростовує існування будь-яких розслідувань. Однак, в даному випадку робить виключення.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі