Топ Новини

Прем'єр Латвії заявив, що референдум щодо російської мови розколов країну

28 січня 2013 в 23:11

Доповідь щодо нацбезпеки Латвії: зазначена соціальна напруженість після голосування за підвищення статусу російської мови.

Референдум, Латвия
На референдумі рік тому більшість жителів Латвії висловилися проти російської мови як державної

Референдум про надання російській мові статусу другої державної розколов латвійське суспільство, говориться в доповіді прем'єр-міністра Латвії Валдіса Домбровскіса, присвяченій національній безпеці республіки.

Як зазначив Домбровскіс, під впливом збору підписів за російську мову як другу державну і референдуму, загострилися протиріччя між частинами громадськості не тільки з питання мови, але й з інших важливих питань.

На його думку, ці процеси негативно вплинули на єдність жителів країни і викликали соціальну напруженість.

Прем'єр зазначає, що латвійський інформаційний простір не забезпечує можливості ефективного звернення до всіх людей, які проживають у Латвії . Це, у свою чергу, негативно впливає на єдність суспільства, не сприяє використанню латиської мови і призводить до відособленості різних суспільних груп.

На переконання глави уряду, існуючий стан справ також сприяє формуванню різних уявлень про політичні і соціальні процеси, що відбуваються в країні.

Домбровскіс підкреслив, що інтеграцію необхідно засновувати на спільних цінностях - демократичному, вільній державі з однією державною мовою. У свою чергу, держава повинна забезпечувати права і свободи всіх жителів і їх груп, при дотриманні міжнародних стандартів.

Доповідь була поширена в понеділок, 28 січня, і включена до порядку денного засідання сейму в четвер.

Нагадаємо, референдум про статус російської мови пройшов у Латвії взимку 2012 року. Більшість громадян республіки - 74,8% - висловилися проти надання їй статусу другої державної. Підтримали ініціативу лише 24,88% виборців.

Варто також відзначити, що ідею винести це питання на референдум розглядають і в Україні. Раніше Верховна Рада затвердила скандальний закон "Про основи державної мовної політики", що передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10 відсотків.

Читайте також:

Рибак не виключає, що питання про російську мову можуть винести на референдум

Українці не хочуть бачити російську мову другою державною

Латвійці відмовилися від російської мови на референдумі

У латвійському дитячому садку дітям провели "урок патріотизму" люди у формі Waffen SS (відео)

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • TYN 29 января, 12:35 Приклад Латвії лише переконує, що агресивні руйнівники основ державності справедливо не отримали прав громадянства, чого, на жаль, не сталося в Україні, де агресивна російська спільнота "українських громадян" намагається вже 22-й рік знищити державність України, від чого замість стабільного розвитку вона перебуває у стані перманентної колотнечі. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • FAB 29 января, 10:35 Нагадаємо, референдум про статус російської мови пройшов у Латвії взимку 2012 року. Більшість громадян республіки - 74,8% - висловилися проти надання їй статусу другої державної. Підтримали ініціативу лише 24,88% виборців. Такой результат референдума только потому, что в Латвии 90% русскоговорящих не имеет гражданства и не допущены к голосованию, при условии их голосования всё было бы наоборот Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...