Топ Новини

Праві повернули собі більшість у парламенті Ізраїлю

25 січня 2013 в 10:39

Після обробки 100% бюлетенів один мандат перейшов до поселенської партії "Єврейський дім" від арабської РААМ-ТААЛ і співвідношення змінилося на 61 місце проти 59 на користь Нетаньяху і його "природних" союзників.

Выборы в Израиле
Більшість у Кнесеті повернулася правого табору, чий лідер Нетаньяху претендує на прем'єрство

Центрвиборчком Ізраїлю опублікував остаточні результати парламентських виборів, повернувши більшість у Кнесеті правому табору, чий лідер Біньямін Нетаньяху претендує на те, щоб сформувати наступний уряд і залишитися на посаді прем'єр-міністра.

До підрахунку більше 200 тисяч голосів військових, в'язнів тюрем, пацієнтів і персоналу лікарень, співробітників виборчих комісій, розподіл депутатських місць давав підстави ЗМІ говорити про арифметичну рівність представництв правих і лівих партій. Після обробки 100% бюлетенів один мандат перейшов до поселенської партії "Єврейський дім" від арабської РААМ-ТААЛ і співвідношення змінилося на 61 місце проти 59 на користь Нетаньяху і його "природних" союзників.

Лідерство з 31 мандатом зберіг блок Нетаньяху "Лікуд-Бейтену". Другою з 19 мандатами залишається партія середнього класу "Єш Атід", третьою - найстаріша ліва партія "Авода", яка делегує у Кнесет 15 депутатів. "Єврейський дім", чиє представництво зросло до 12 парламентаріїв, фінішував четвертим. Ультрарелігійні партії ШАС і "Єврейство Тори" отримали 11 і сім мандатів, ліві "Ха-Тнуа" і "Мерец" - по шість. Ще два дісталося "Кадімі", що колись правила. Арабські партії РААМ-ТААЛ і "Хадаш" отримали по чотири місця, "Балад" - три.

Результати виборів, що відбулися у вівторок, стануть офіційними на наступному тижні, коли їх передадуть президентові Ізраїлю Шимону Пересу. Йому ж після консультацій зі всіма партіями належить обрати депутата для формування уряду, який би отримав підтримку не менше 61 парламентарія. Як повідомили телеканали, Нетаньяху вже почав контакти з партійними лідерами на тему створення нового кабінету та умов його підтримки.

Основним критерієм поділу ізраїльських партій на лівих і правих служить їхнє ставлення до палестинського питання. Класифікація тим більше умовна, що в правий табір, поряд з "Лікудом" або "Єврейським домом", преса зазвичай вписує аполітичних ультраортодоксів, що лобіюють інтереси своїх громад, а в лівий - антиклерикалів з "Єш Атід", які зробили ставку на соціально-економічні проблеми і віднесли на другий план тематику близькосхідного мирного процесу. Позасистемною опозицією виступають арабські партії, від коаліцій з якими зазвичай ухиляються всі інші фракції Кнесету.

Читайте також:

"Патові" підсумки виборів в Ізраїлі: ані праві, ані ліві не отримали більшості

Ізраїль продовжив убезпечувати себе парканами - після єгипетського кордону настала черга сирійського

Ізраїль, Йорданія і Туреччина об'єдналися в коаліцію для удару по Сирії

Ізраїль випробував новий протиракетний комплекс "Праща Давида"

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...