Порушення прав людини в окупованому Криму засудила 41 країна ООН

Поділитися
Порушення прав людини в окупованому Криму засудила 41 країна ООН В ООН російську сторону закликали звільнити політв'язнів і припинити гоніння на кримських татар © korrespondent.net
Світова спільнота в черговий раз засудила Росію за захоплення півострову.

Заяву із засудженням порушень прав людини на аннексированном Росією півострові Крим було підтримано сорок однією державою ООН, повідомляє постійне представництво України при ООН в Женеві.

Як наголошується в підготовленому українськими дипломатами спільній заяві, численні свідчення і доповіді міжнародних спостерігачів дають підстави говорити про низку триваючих "серйозних і систематичних зловживань" щодо прав людини з боку російської окупаційної влади.

зокрема, в Криму практикується примусова імплементація російського законодавства, нав'язування російського громадянства і ведення політизованих судових процесів проти дисидентів. Крім того, в Криму ведеться масштабне наступ на свободу слова, що супроводжується залякуванням журналістів і дестабілізацією роботи ЗМІ, особливо тих, які ведуть мовлення українською і кримськотатарською мовами.

Утисків з боку окупаційної влади піддаються кримські татари, які страждають від безпідставних обшуків, арештів і тортур. Вбивства і загадкові зникнення лідерів кримськотатарського національного руху повинні бути належним чином розслідувані.

Дані факти були оцінені підписали заяву країнами як заслуговують засудження і вимагають притягнення винуватців окупації до відповідальності. Влада РФ на півострові також закликали забезпечити для політичних в'язнів чесне судовий розгляд, відповідний міжнародним юридичним нормам.

Крім цього, Росію закликали звільнити захоплених в Криму українських громадян: Олега Сенцова, Олександра Кольченко, Геннадія Афанасьєва, Ахтема Чийгоза і інших.

За підсумками заяви, представники міжнародного співтовариства також висловили повну підтримку територіальної цілісності, політичної незалежності та суверенітету України.

Як повідомлялося раніше, в Кремлі від Києва очікують спроб "дестабілізувати обстановку в Криму". Секретар Ради Безпеки РФ Микола Патрушев заявив, що український націоналізм і економічний тиск можуть дестабілізувати обстановку на кримському півострові.

Півострів Крим був захоплений російськими військами навесні 2014 року, спровокувавши хвилю засудження з боку міжнародного співтовариства і введення перших санкцій проти РФ.

Як констатували спостерігачі Humans Rights Watch, російська окупаційна влада створила в Криму "атмосферу всюдисущого страху та пригнічення", яку підтримує там вже два роки з моменту захоплення українського півострова. Згідно звіту, опублікованому 18 березня нью-йоркською групою правозахисників, з моменту анексії Криму в березні 2014 року простір для свободи слова, зібрань та ЗМІ в Криму різко звузилася.

Раніше Президент України Петро Порошенко зазначив, що події в Україні нагадують сталінські часи, оскільки за два роки анексії Крим поринув у масові арешти та репресії.

Детальніше про ситуацію, окупаційну політику РФ та настроях населення в окупованому Криму можна почитати статті Юрія Смілянського для свіжого випуску газети "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі