Польщу можуть лишити без Шенгена через біженців – Rzeczpospolita

Поділитися
Польщу можуть лишити без Шенгена через біженців – Rzeczpospolita Шенген можуть звузити до шести країн. Ілюстрація © yes-i-do.com.ua
В ЄС можуть створити новий "міні-Шеншен", до якого увійдуть лише шість країн.

Євросоюз може покарати Польщу за небажання приймати біженців з Близького Сходу і Африки, залишивши її громадян без права вільно пересуватися в межах зони Шенгенського договору.

Як повідомляє Rzeczpospolita, нагадуючи, що сьогодні в Шенгенську зону входять 28 країн Європи. В її межах вільно пересуватися мають право понад 400 мільйонів людей. Але тепер через політичну кризу всередині ЄС, яка виникла після напливу біженців, шість країн, які надали притулок найбільшій кількості людей, збираються створити новий "міні-Шенген".

Про це польському виданню розповів міністр фінансів Нідерландів і президент єврогрупи Єрун Дейсселблум. За його словами, до нового простору без кордонів увійдуть Німеччина, Австрія, Бельгія, Швеція, Нідерланди і Люксембург.

"Якщо ми не зможемо впоратися з кризою, тоді будемо створювати меншу групу, яка поділятиме спільні інтереси. Чи мені подобається ця ідея? Ні. Чи шукаємо ми інші виходи? Так. Але у всякому разі нам потрібно захистити своїх громадян", - сказав Дейсселблум.

У свою чергу, Польща проти ідеї звузити Шенгенську зону. Міністр у справах Європи Конрад Шуманський наголосив, що збереження її у нинішніх кордонах залежить від ефективної охорони зовнішніх кордонів. І Польща одна з тих країн, які сумлінно виконують це завдання.

Читайте також: Туск закликав відновити контроль над кордонами ЄС, щоб врятувати Шенген

Раніше видання EUObserver писало, що Шенгенська зона стоїть перед загрозою розпаду, а ЄС придивляється до Туреччини. Євросоюз і Туреччина на початку жовтня вже затвердили спільний план дій, який передбачає виділення Анкарі трьох мільярдів євро на програми облаштування мігрантів. Угода набула чинності напередодні парламентських виборів у Туреччині, які показали, що авторитарний президент Реджеп Тайіп Ердоган має намір знищити опозицію.

Тим часом, у Норвегії мають намір вийти з Шенгенської зони. Разом з тим, член "Партії прогресу", міністр юстиції та громадської безпеки Норвегії Андерс Анундсен у коментарі для ЗМІ зазначив, що зараз питання про повернення заходів прикордонного контролю не є для уряду першочерговим.

За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.

Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Проблема формування спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Зеркало недели. Украина".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі