Топ Новини

Податку бути: Кіпр домовився з "трійкою" кредиторів про розмір збору з депозитів

24 березня 2013 в 11:37

Уряд Кіпру все ж таки зважився ввести податок на депозити. Поки це торкнулося тільки великих вкладників найбільшого банку країни Bank of Cyprus

Кипр банк
Податок на депозити поки торкнувся тільки вкладників Bank of Cyprus

Уряд Кіпру узгодив з "трійкою" міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд) введення разового надзвичайного збору в розмірі 20% з депозитів понад 100 тисяч євро в найбільшому банку країни Bank of Cyprus. З аналогічних вкладів в інших банках країни буде знято одноразовий податок у розмірі 4%. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на високопоставлене джерело в уряді Кіпру.

Втрати українських вкладників можуть скласти близько мільярда євро. За даними ЦБ Кіпру на кінець лютого, загальна сума вкладів становила 68 мільярдів євро. З них 20 мільярдів - іноземні депозити, більшу частину яких (18 мільярдів євро) складають російські, серед іншого, і гроші російських держструктур. За оцінкою вітчизняних експертів, українські вклади в банках Кіпру становлять до 13 млрд доларів.

За підсумками чергового раунду переговорів у суботу президент Кіпру Нікос Анастасіадіс повідомив, що очікує швидке укладення угоди з партнерами по Євросоюзу за програмою порятунку країни від банкрутства.

Раніше в цей день міністр фінансів острівної держави Міхаліс Сарріс повідомив, що Кіпр може ввести "податок" у 25% з вкладів понад 100 тисяч євро в Bank of Cyprus. Тепер мова йде про збір меншого розміру.

Нагадаємо, що влада Кіпру намагається знайти спосіб зібрати 5,8 млрд євро, необхідних для отримання фінансової допомоги від "трійки" в 10 млрд євро. Раніше на цьому тижні парламент Кіпру не прийняв законопроект, який би запровадив податок на всі банківські вклади, як того вимагали в Євросоюзі.

У неділю, 24 березня, відбудеться вже четверте за тиждень позачергове засідання Єврогрупи (ради міністрів фінансів країн єврозони) з питання дозволу кіпрської кризи. Очікується, що в ньому візьме участь не тільки міністр фінансів Кіпру, але і президент республіки, який спеціально для цього прибув до Брюсселя.

Банки острова закриті до 26 березня, а ЄЦБ заявив, що після 25 числа не буде надавати їм ліквідність, якщо не буде плану їх реструктуризації.

Комісар Євросоюзу з економічних і фінансово-кредитних питань Оллі Рен заявив у суботу, що в сформованих умовах ніякого "оптимального рішення вже не може бути, залишається тільки "жорсткий вибір", слова якого наводить Reuters.

Оллі Рен сказав, що "попереду в Кіпра важкі часи", і запевнив, що республіка залишається "частиною європейської сім'ї, яка зробить все можливе для якнайшвидшої нормалізації економічної і фінансової ситуації в країні".

Читайте також:

Азаров здивував, в Україні зберігати гроші надійніше, ніж на Кіпрі

Західні ЗМІ: Росія в обмін на кредит хоче військову базу на Кіпрі

Німці пригрозили закриттям кіпрських банків навічно

Росіяни готові покинути "колонізовані" міста Кіпру разом з яхтами, ікрою і горілкою "Путінка"

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...