Топ Новини

Після 33 років забуття у Белграді розкрили сейфи з речами маршала Тіто

11 квітня 2013 в 09:39

Розкриття сейфів з особистим майном Йосипа Броз Тіто проводилося в ситуації суворої секретності. Вміст побачили лише три людини.

Иосип Броз Тито
Відкрито сейф з речами Йосипа Броз Тіто, що зберігалися в Нацбанку Сербії

Через 33 роки після смерті лідера соціалістичної Югославії Йосипа Броз Тіто державна комісія Сербії розкрила сейфи з його особистими речами.

Речі Тіто зберігалися запечатаними у Національному банку з 1980 року, але досі їх ніхто не чіпав.

Розкриття сейфів з особистим майном Йосипа Броз Тіто проводилося в ситуації суворої секретності. На ньому були присутні тільки три людини - радники глави держави Олівер Антіч і Мілорад Сіміч, а також заступник голови президентського секретаріату Ненад Євремович.

Вони будуть звіряти вміст опечатаних мішків з описом. Як очікується, на дослідження вмісту сейфів і складання опису піде близько десяти днів. Потім інформацію про майно покійного Тіто зможе отримати більш широке коло осіб.

Сербська влада хотіла уникнути галасу у ЗМІ у зв'язку з цією процедурою, тому не допустили до неї журналістів, адвокатів, спадкоємців Тіто або когось іще.

Планується, що потім особиста власність Тіто буде передана белградському суду, який займеться її розподілом серед спадкоємців.

Йосип Броз Тіто, який очолював Югославію в період з 1945 до 1980 року, помер 4 травня 1980 року у Любляні у віці 87 років. Відразу після смерті комісія, сформована президією Югославії, опечатала його речі з резиденції у Белграді і передала їх на зберігання в Нацбанк.

Відтоді до них ніхто не торкався. Існує думка, що колишня влада або просто забула про спадщину колишнього югославського лідера, або спеціально не піднімала цю тему, оскільки з нею може бути пов'язана якась державна таємниця.

Читайте також:

Тіто - диктатор чи "батько нації"?

Сербського "монстра з Грбавіци" засуджено до 45 років в'язниці

Гаазький трибунал звільнив екс-голову генштабу Югославії, засудженого на 27 років

Німецькі ЗМІ: син Сталіна був дезертиром і вважав радянських командирів дурнями

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...