Переговори у сфері багатостороннього ядерного роззброєння зайшли в глухий кут – представник ООН

Поділитися
Переговори у сфері багатостороннього ядерного роззброєння зайшли в глухий кут – представник ООН В ООН заявили про зростаючу ядерної небезпеки © topwar.ru
Багато країн продовжують включати ядерне стримування в свої доктрини безпеки.

Переговори у сфері багатостороннього ядерного роззброєння зайшли в глухий кут, а світ стикається зі зростаючою загрозою ядерної небезпеки, заявив перший заступник генерального секретаря ООН Ян Еліасон в Нью-Йорку на засіданні високого рівня, присвяченому Міжнародному дню боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, який відзначається 26 вересня.

"У глобальному плані ми стикаємося зі зростаючою загрозою ядерної небезпеки. Процес у сфері багатостороннього ядерного роззброєння зайшов у глухий кут. Було оголошено про виділення десятків мільярдів доларів для підтримки і вдосконалення систем ядерної зброї", - заявив Ян Еліасон, виступаючи від імені генерального секретаря ООН, повідомляє Центр новин Організації об'єднаних націй.

В якості прикладу Еліасон навів КНДР, яка, за його словами, ігнорує вимогу міжнародного співтовариства про відмову від ядерних випробувань "нерозважливе прагненні створити потенціал ядерної зброї і балістичних ракет".

Еліасон заявив, що на міжнародній арені посилюються розбіжності з питання про майбутнє багатостороннього ядерного роззброєння, зазначивши, що наступний оглядовий цикл Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) почнеться в 2017 році.

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) був підписаний 1 липня 1968 року 59 державами в Москві, Вашингтоні та Лондоні. Він набрав чинності в 1970 році. ДНЯЗ закріпив статус ядерних держав за п'ятьма державами (Великобританія, США, Китай, СРСР і Франція) і був покликаний попередити подальше розповсюдження ядерної зброї. З одного боку, арсенали країн ядерної "п'ятірки" були узаконені, з іншого, всі інші країни, підписавши документ, позбавлялися права створювати або купувати ядерну зброю. Держави – члени ядерного клубу зобов'язалися не передавати технології створення ядерної зброї, і домагатися повної ліквідації ядерних арсеналів. У 1995 році термін дії Договору було продовжено безстроково. В даний час поза Договору залишаються Індія, Пакистан і Ізраїль. Ізраїль в якості умови приєднання до ДНЯЗ висуває загальне врегулювання кризи на Близькому Сході. Індія і Пакистан розглядають можливість свого приєднання до ДНЯЗ виключно в якості держав, що володіють ядерною зброєю. Про вихід з ДНЯЗ заявила КНДР, проте цей крок не визнаний міжнародним співтовариством.

Нагадаємо, незважаючи на міжнародні санкції, в КНДР заявляє про намір продовжити роботу над зміцненням власного ядерного арсеналу.

"КНДР буде продовжувати вживати заходи, спрямовані на зміцнення власних ядерних сил якісно і кількісно для захисту гідності, права на існування і збереження цього світу проти зростаючої загрози ядерної війни з боку США", - заявив північнокорейський міністр закордонних справ Ри Йонг Хо, виступаючи на Генеральній Асамблеї ООН.

Як повідомлялося, Рада безпеки ООН закликала всі держави затвердити Угоду про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Про це йдеться в резолюції Радбезу ООН, прийнятій на засіданні в п'ятницю, 23 вересня.

Нагадаємо, 9 вересня КНДР провела п'яте – найбільше, випробування ядерної зброї. Раніше Рада Безпеки ООН оголосила про нові санкції проти КНДР. Як повідомлялося, президент США Барак Обама засудила ядерні випробування в КНДР і пригрозив Пхеньяну новими санкціями.

Детальніше про ядерні випробування в КНДР читайте в статті "Північна Корея: шантаж розщепленим атомом" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі