Топ Новини

Переговори Кіпру і Росії провалилися

22 березня 2013 в 09:08

Кіпрська делегація 20-21 березня обговорювала з Росією умови надання фінансової допомоги. Щоб уникнути дефолту, Кіпр намагається залучити кошти, пропонуючи частки в банках і проекти з розробки газових родовищ. Переговори завершилися безрезультатно.

Кіпр не отримав від Росії запитаної фінансової допомоги. Як повідомляє Bloomberg, про це заявив міністр фінансів республіки Міхаліс Сарріс. Проте, за його словами, Росія все ще може переглянути своє рішення і виділити кредит або змінити умови колишнього кредиту. Сарріс додав, що поки Кіпр не готовий повністю відмовитися від російської допомоги.

Міністр фінансів Кіпру вів переговори про надання кредиту у Москві з 20 березня. Зокрема, він зустрічався з міністром фінансів Росії Антоном Сілуановим і першим віце-прем'єром Ігорем Шуваловим. 22 березня кіпрська делегація повинна повернутися додому.

Кіпр розраховував на реструктуризацію кредиту в 2,5 мільярда євро, отриманого республікою у Росії в 2011 році, а також на нову позику у 5 мільярдів. Кошти потрібні республіці на подолання фінансової кризи. Сарріс говорив, що Кіпр має намір запропонувати Росії частки в банках і газових родовищах в обмін на інвестиції.

Як повідомляє РІА Новини з посиланням на джерело в російському Міненерго, "Газпром" і "Роснафта" не зацікавили ті пропозиції, які зробив Кіпр щодо своїх родовищ.

- Кіпр переводить фінансову систему на надзвичайний стан, республіка за крок від дефолту

В даний час також незрозуміло, чи зможе Кіпр отримати кредит у Євросоюзу. Раніше повідомлялося, що однією з основних умов цього кредиту є введення в республіці спеціального податку з банківських рахунків. 21 березня стало відомо, що уряд Кіпру остаточно відмовився від податку з банківських рахунків. До цього міру не підтримав парламент країни.

До обговорення нового "плану порятунку", що передбачає розділення другого найбільшого банку країни, введення обмежень на фінансові транзакції і створення інвестиційного фонду "солідарності", парламент Кіпру приступить у п'ятницю, 22 березня.

Тим часом, міжнародне агентство Standard & Poor's знизило на один пункт - до ССС+ до ССС - довготривалий кредитний рейтинг Кіпру. Прогноз за рейтингом негативний. На думку агентства, ні акціонери, ні уряд не здатні забезпечити банки необхідним капіталом.

Читайте також:

Західні ЗМІ: Росія в обмін на кредит хоче військову базу на Кіпрі

Кіпр переводить фінансову систему на надзвичайний стан, республіка за крок від дефолту

Центробанк Кіпру почав реструктуризацію банків

Кіпр остаточно відмовився від ідеї податку на депозити

Парламент Кіпру відклав порятунок економіки, Європа дала республіці час до понеділка

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...