Топ Новини

Парламент Лівії схвалив закон про люстрацію: каддафістів видворять з уряду

6 травня 2013 в 10:04

Новий закон торкнеться кількох провідних членів нинішнього уряду Лівії, які були чиновниками часів правління Муаммара Каддафі.

Парламент Лівії прийняв закон про люстрацію, який забороняє високопоставленим представникам режиму Муаммара Каддафі займати посади в нових органах влади.

Кілька десятків озброєних людей, які вимагали прийняття цього закону, протягом тижня блокували доступ до будівель МЗС і МВС Лівії в центрі Тріполі. Відразу ж після того, як парламент прийняв цей закон, облога з урядових будівель була знята.

Новий закон забороняє людям, які займали керівні посади за часів правління Каддафі (з 1 вересня 1969 року по жовтень 2011 року), протягом найближчих п'яти років претендувати на посади у виконавчих та законодавчих органах влади.

Під його дію підпадають, в числі інших, прем'єр-міністр Лівії Алі Зейдан, голова Загального національного конгресу Мохаммед аль-Магріф і не менш, ніж 15 депутатів.

Однак закон про люстрацію ще має отримати схвалення юридичного комітету Загального національного конгресу. У разі схвалення закону, його втіленням в життя займеться спеціально створена комісія.

Проект закону про люстрацію було внесено до парламенту Лівії ще кілька місяців тому. Однак у березні парламент відмовився проводити голосування за цим документом після того, як демонстранти протягом кількох годин блокували будівлю парламенту, вимагаючи від депутатів прийняти цей закон.

Нагадаємо, 2 травня лівійський суд переніс слухання у справі проти сина Муаммара Каддафі Сейфа аль-Іслама на 19 вересня, повідомляє телеканал Аль-Арабійя.

Читайте також:

Лівія закриває кордони з чотирма країнами

Правозахисники викрили американські спецслужби у тортурах противників Каддафі

Лівія змінила офіційну назву країни

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...